| anapatrascu a întrebat:

Voi credeti în legenda lui Bloody Mary?
Vi s-a intamplat vreodata ceva in legatura cu asta?
Funda pentru cea mai buna intamplare!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred in bautura Bloody Mary

| Seven07 a răspuns:

Dat fiind ca spui " funda pentru cea mai buna intamplare" inseamna ca tu crezi. Bun nu vreau sa te dezamagesc dar Bloody Marry* si mitul ei este... un mit, mai exact sunt mult mai multe chestii pentru Dracula si BigFoot. Bloody Marry *este doar in mit, si nu este absolut nimic real. Si da acum mult timp am avut o provocare de la prietena mea de atunci sa fac jocul in fata oglinzii cu lumanarea, si uite-ma aici teafar si nevatamat.

| MasterGamer1995 a răspuns:

Dacă ar fi real, care ar fi problema daca ți-ar apărea chipul reginei Maria in oglindă?
Oricum, da, este adevărat numai că trebuie să fi extrem de atentă la detalii.
Este o iluzie...Din câte știu din cauza lumânării, in oglindă ți se pare că vezi chipul unei persoane, care este descris de obicei de oameni că fiind chipul reginei Maria.

| Happy33 a răspuns:

O prietena de a mea nu a crezut la inceput in asta asa ca am provocat-o sa mearga la oglinda cu o lumanare in mana si sa spuna Blody Mary si a zis ca a auzit un sunet din filmele de groaza si a vazut sange pe oglinda. Toate astea timp de 2 secunde. Dupa cand a aprins lumina nu era nimic... totul era ok. Si ea s-a speriat si de atunci doarme cu lumina aprinsa(ea este genul caruia nu ii este frica de nimic, dar totusi...). Imi dai funda? ttteee rrroooggg.

| Ionut621 a răspuns (pentru Happy33):

Lasa vrajeala laughing speri copilul, numai doarme noaptea.

Poti sa incerci, NU exista asa ceva, mai ales FANTOME, spirite exista, normal. Poti sa te uiti la filme paranormale, dar unele pot fi fake, deci acest mit este facut de un incult, care nu avea niciun prieten si "facand" aceasta porcarie a devenit popular.
Eu faceam acest lucru si cu Biblia si nu se intampla nimic, crede-ma acest mit e doar o porcarie, care niste oameni "destepti" si "cu" carte cred.

| Happy33 a răspuns (pentru Ionut621):

Asa mi-a zis prietena mea...

| Ionut621 a răspuns (pentru Happy33):

Prietena ta ori e batuta in cap ori tu esti fraier si ai crezut-o.

| Happy33 a răspuns (pentru Ionut621):

Nu,nu este.Stiu ca m-a pacalit... ca sa ma sperie, dar nu a mers. Oricum fata care a intrebat... i-a raspuns.

| OTILIA00 a răspuns:

Îmi pare rău că iți stric povestea, dar "Bloody Mary" nu e fantoma aia care iti apare la 12 noaptea in oglinda, ci este porecla dată de protestanți Reginei Maria I a Angliei, care a trăit acum 500 de ani.I s-a dat această denumire deoarece, în cei 5 ani de domnie, a ars pe rug aproximativ 300 de protestanți.