| viorel13 a întrebat:

Voi credeti in minunea de la Maglavit?

http://proortodoxia.wordpress.com/......-maglavit/

12 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Da! Eu cred in minunea de la Maglavit.

cami
| cami a răspuns:

Da, cred. Locuiesc in apropiere de Maglavit (aprox 70 km ), si am fost la manastire. Ce mai retin, de pe mormantul lui Petrache este, ca a decedat in '97.
E o manastirea, tare frumoasa, numai cum prin filme vezi, daca ai ocazia sa ajungi prin Calafat, nu ezita sa vizitezi si Maglavitul.
Daca omul era surdo-mut, si i s-a aratat "batranul care i-a spus sa povesteasca si altora". Cum a putut el sa faca asta daca nu printr-o minune?

| c0rn3l1uss a răspuns:

Pfff. Poate e adevarat dar eu nu am chef sa citesc atata.

| Parintele a răspuns:

Nu cred. Mai ales ca nu se poate verifica. Nu ne putem baza doar pe marturiile unor batrani fara carte. Se fac si s-au facut multe sarlatanii care omului cinstit ii scapa.

| Gregory a răspuns:

Salut! Scurt şi la obiect: DA! Dumnezeu face cu noi minuni la tot pasul, doar că unii dintre noi nu văd acest lucru sau chiar refuză să vadă şi să accepte. Numai bine happy

| ady2607 a răspuns:

Prin 2000 s-a intamplat ceva asemanator... undeva in comuna Buzoesti din jud Arges,"nea Ilie" a avut o viziune. s-a ridicat o troita pe locul unde el a avut respectiva viziune, apoi cu banii stransi din pelerinaj, donatii si alte alea... s-a ridicat o manastire.totul a mers bine pana cand deja trecuse prea mult timp si "nea Ilie" nu a mai avut nicio viziune.acum si-a ridicat o biserica la el in curte, certat fiind cu preotii din comuna.are ditamai vila in momentul de fata. iata deci cum poti sa te ridici din saracie si sa ajungi cineva in doar 2 ani de zile.eu nu cred in minuni.

| razadeluna a răspuns:

Greu de spus

| theodoraafi a răspuns:

Eu anul asta am aflat de minunea asta.
cand ne duceam la dunare si matusa varului meu curata o troita... si am zis ca de ce face asta. si a zis ca ea a ridicato in cinstea viiunistraight face
nu comentez mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, una din poantele babaciunilor de pe la tara, cu ninja, ca a aparut, dar nu mai este, fiindca a disparut in timp ce aparea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Povesti de adormit copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt din maglavit si da cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu cred cu toata puterea, as dori sa mai apara Dumnezeu si acum pentru. ca am devenit uluitor de rai
E TIMPUL SA NE INTOARCEM LA DUMNEZEU