| Narcis2007 a întrebat:

Intrebare pentru crestini:

ce paprere aveti despre "minunile" astea?

http://www.kanald.ro/......34882.html

http://www.kanald.ro/......40417.html

15 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Azi Dumnezeu nu mai face minuni.Matei7:21-23

| OnuOnulică a răspuns:

Deci chiar nu vă înţeleg! omu a spus întrebare pentru creştini şi văd că au răspuns şi atei...ţin să cred că ar trebui să se desfinţeze categoria asta.

| milan9 a răspuns:

Nu seamana cu o cruce, cine a putut pretinde asta?
Minunile nu se fac asa la orice colt de padure... happy

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Minunile nu se fac asa la orice colt de padure... "

Corect! Se fac doar de reprezentantii BO contra cost...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Hristos îi trimite pe Apostoli în lume să predice și să facă minuni:
Luca 9, 2 - Şi i-a trimis să propovăduiască împărăţia lui Dumnezeu şi să vindece pe cei bolnavi.

Nici "propovăduirea împărăţiei lui Dumnezeu" nu s-a incheiat dar nici "posibilitatea de a a face minuni" nu a ajuns la sfarsit. Ele prin apostoli de abia au început.

| milan9 a răspuns:

"Nu se mai fac minuni"? Cine a decretat, un iehovist? De ce, pentru că vor unele secte sa nu le vada? În secta lor nici că se vor face vreodată... Interpretarea tipic aberantă.
Din moment ce toată Scripura este o colecție întreagă de minuni prezente la tot pasul, nimic din acest model și mod de viață nu avea să mai continue după apostoli?

Mai ales că Hristos de abia își începuse lucrarea în lume și de abia se împlinise făgăduința coborârii în lume a Duhului Sfânt despre care NIMENI NU A SPUS CĂ AR FI PLECAT DIN LUME, ci a rămas lucrător în cadrul Bisericii lui Hristos!

| sublime89 a răspuns:

Iti dai seama ce ar crede romanii daca ar vedea o supernova pe cer, sau daca ar erupe un supervulcan sau ceva, si ar vedea toate "semnele apocaliptice". Cred ca toti ar sta doar prin biserici la spovedit.

| KhludCiprian a răspuns:

Gata, ne pocaim!

Imi aminteste de castigatorul lui Golden Crocoduck 2013, Louis Giglio ce a gasit o cruce in melanina:
https://www.youtube.com/watch?v=fw2RPeujDV0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Stiri "pentru creiere spalate.
Cine naiba se mai uita pe kanald?

| Narcis2007 explică (pentru anonim_4396):

Am dat din greseala peste una din ele si mi s-a parut hilara ( nu ca m-as uita pe kanald)

| zHeArTz a răspuns:

Nu cred, nici nu seamna a cruce :d.