| miriammiki a întrebat:

Voi cum ati descrie prima zi de primavara?

Răspuns Câştigător
| Secrieru_Lenutza_1990 a răspuns:

E 1 martie, ziua in care gandurile imi zburda haihui pe campuri inverzite, iar miresmele delicate de frezii si zambile fragede imi inunda simturile. Emotia unui nou inceput, a unei primaveri care sa ne aduca in fiecare zi seninul in case, imi ofera prilejul unei urari sincere pentru toti Anotimpul sarbatorii eterne, a bucuriei de a trai si a poftei de viata e aici. Sa profitam din plin de el, sa nu lasam sa treaca o secunda fara a zambi si a iubi.^-^

4 răspunsuri:
| คlєxヅ a răspuns:

A fost cea mai proasta zi din viata mea, atunci am pierdut totul. Absolut! Ce as vrea sa dau timpul inapoi. sad

| miriammiki explică (pentru คlєxヅ):

Imi pare rau....sincer

| VictorL a răspuns:

Foarte leva cea mai leva din viat mea cu ploae chiar si mai era inca ninsoare atunci!

| RaduSk8 a răspuns:

Sufletul meu curat,, Bine ai venit!".
Prima zi de primavara este o incantare pentru mine si mai ales pentru natura. Ghiocei isi scot caputul cel alb din plapuma cea pufoasa, pasarele se intorc si copaci infloresc.
Intr-o dimineata insorita dintr-o trasura fermecata a coborat o tanara dominta cu o rochie verde de matase, pantofi din cristal si ochii albastri ca si cerul limpede.Acesta domnita se numea Primavara si avea pe cap o coronita impletita din ghiocei si panselute. Natura a intampinat-o, pasarelele ii cantau imnuri sfinte iar copaci se aplecau in fata ei.
Iarba a prins colt fraged si nou, ea a fost inviata de ploia de raze aurii ale soarelui. Frunzele copacilor se scalda in albastrul vazduhului.
Cu venirea primaveri livezile au ales sa se imbrace intr-o haina alba de sarbatoare.Soarele desteapta cu caldura si lumina lui pamantul cel inghetat care si-a pirdut puterea