| Anna_9596 a întrebat:

Voi dati inportantä visurilor? Credeti în ele?

10 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Da, unele se mai implinesc.

| ioanaioana a răspuns:

Eu nu cred pentru ca eu am cele mai ciudate vise:ieri am visat ca era o baba de 90 ani si o omorat toti barbatii de pe glob

| Aysa19 a răspuns:

Toti avem vise, dorinte! Eu cred in ele mai ales in ale mele, am multe vise acre pentru mine sunt foarte importante:X.Acum totusi sunt si in realitate uneori poate visul sa devina realitate!

Răspuns utilizator avertizat
| Naspa6969 a răspuns:

Da. Unele dintre ele pot fii o intamplare reala de ex mie mi s-a intamplat cand a fost cutremurul ala din Noua Zeelanda am visat ca oamenii erau morti masinile erau in flacari oamenii erau disperati si eu n-am stiut dc l-am visat dar a 2-a zi am aflat dc l-am primit. K a fost acel cutremur si... Dumnezeu mi l-a trimis ca sa.nu stiu cum sa ma explic.deci am aflat ce se intamplase in Noua Zeelanda si eu nu stiam dc am visat asta. Deci da eu cred pentru. ca unele cosmaruri/ vise sunt adevarate. Sper ca te-am ajutat sa intelegi si-mi pare rau daca te-am zapacit.

Răspuns utilizator avertizat
| FloriiDirectioner a răspuns:

Buna! Stii visele unulele sunt negative altele pozitive normal ca orice om te sperii de cele negative, iar cele pozitive ne infloresc intr-un fel sufletul nu stiu cum sa iti spun.Mi se intampla si mie dar nu le dau importanta sti de ce? Pt ca ma trezesc din vis si imi place sa spun cuvintele magice, O stia a fost doar un cosmar sau vis.Visele se creaza pe baza creativitati si imginatiei fiecarui om.Creierul omului este mereu in miscare.Nu se odihneste nicicand.Eu doar atata am putut sa iti spun, daca vrei s aafli mai multe detalii cauta dictionar pentru vise. Sper ca te-am ajutat. fundita!

| Any_2336 a răspuns:

Dupa parerea mea visele tin de starea de spirit si de organismul fiecaruia. Sunt vise care prevestesc ceva ( in majoritatea cazurilor la mine nu au au avut nici un efect) o Singura data am visat ca gasesc bani pe strada si a doua zi am gasit 5 lei. Si a doua categorie : visele care tin de starea ta de spirit sau de ziua pe care ai avut-o. In concluzie nu trebuie sa te ghidezi dupa vise si premonitii sunt doar superstitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ciudat pentru ca in cazul meu, daca visez ceva care are legatura cu mine, in scurt timp mi se va intampla exact opusul. Vorbesc serios

| noname789 a răspuns:

Uneori visele iti spun ceva eu asi zice sa scrii pe http://www.horoscop24.ro/ cuvinte cheie (depinde ce ai visat), daca iti spune ca ti se va intampla ceva rau te sfatuiesc sa fi atenta

Întrebări recente