| LImbuTsaa a întrebat:

Voi de la ce varsta ati inceput sa beti cafea? Eu am 13 ani si imi place maxim hee hee Si daca mai beau din cand in cand un frappe este ceva rau ? Nu prea ma lasa parintii =D Fundaa.

Răspuns Câştigător
| anca10 a răspuns:

Eu cred ca depinde si de persoana. Eu de exemplu am 19 ani dar nu ma dau in vant dupa cafea, am inceput sa mai beau asa din cand in cand cam de un an...inainte beam foarte foarte rar, doar daca era vreo dimineata in care eram foarte adormita in rest nu prea. Totusi la 13 ani mi se pare cam devreme sa incepi sa bei cafea dar dupa cum spuneam, poate sa tina si de fiecare persoana in parte.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cafeaua este si rea si buna pentru sanatate. Eu cand eram mic, poate aveam si eu vreo 10 ani, rontaiam vreo 2-3 boabe de cafea cand le punea mama la macinat.
Este bine sa bei un pic de cafea, dar sa nu faci din asta un cult sau o dependenta.

| ΔH a răspuns:

Am 19 ani. Nu beau, si nici nu voi bea.
Am luat de cateva ori sa vad cum este, rezultatul: o prostie.
A, si crede-ma, nu te trezeste asa cum ai impresia, este doar in subconstient.winking

| ROB3RT89 a răspuns:

La fel am inceput si eu, de la 12-13 ani! Inainte beam in jur de 5-6 cafele pe zi, acum maxim 2!

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Eu nu beau cafea, nu este pe placul meu, beau un capuccino cam la o saptamana -2 cu bucatele de ciocolata amaruie (65-75%cacao).incearca sa nu faci o dependenta de cafea deoarece iti va face rau cu timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| TheBlueDragon a răspuns:

Inca nu am inceput sa beau cafea si am 14 anihappy

| Gabryel98 a răspuns:

Sincer este rea pentru mai tarziu, pentru inima in mod special!
Nu este chiar asa de rau daca nu faci exces si nu intreci maxim 5 cafele pe saptamana!
In ceea ce priveste 3 in 1, cappucino si mai stiu eu ce nu-i chiar asa de mare problema![sunt mai slabe decat ness-ul autentic sau cafeaua concentrata]

| LXandro a răspuns:

Nu e bine sa incepi sa bei regulat de la aceasta varsta. Eu am inceput mult mai tarziu, pe la 20 de ani si acum incerc sa mai reduc numarul de cafele baute pe zi. Am trecut pe bomboanele de cafea :)
http://kopiko.ro/

| Byscu a răspuns:

La varsa ta iti recomand doar o cafea pe saptamana doarece cafeaua te ajuta pe moment de invioreaza dar bauta in acces cum faci tu poate aduce moartea sau boli foarte grave de inima deoarece cafea afecteaza arterele inimii