| LImbuTsaa a întrebat:

Voi de la ce varsta ati inceput sa beti cafea? Eu am 13 ani si imi place maxim hee hee Si daca mai beau din cand in cand un frappe este ceva rau ? Nu prea ma lasa parintii =D.

Răspuns Câştigător
| COFETAR a răspuns:

Eu ti-as da o sugestie am si eu un var a inceput sa fumeze de la 10 ani si cafea tot pe acolo dar cand a facut 16 ani s-a lasat de ambele si a inceput sa mearga la sala sa tina regimuri eu te sfatuiesc sa nu bei prea multa cu masura si cand ai sa te dezvolti destul de mult te sfatuiesc sa mergi la sala sa iti spun ceva ca si eu inainte beam la cafea ca halapu m-am dus la doctor si mi-a zis daca azi bei o ceasca de cafea ai energie etc da peste cateva zile corpul o sa ceara mult mai multa... la un moment dat o sa ajungi us stafidit si nu mai stii de tine dependent de cafea asa ca mai bine in loc de cafeaua aia de dimineata ia un mar sau altceva o sa veziwinking

10 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Daca o bei mai rar si mai slaba nu ai de ce sa iti faci griji da? Dar nu abunda ca e o varsta frageda si mai tarziu poti avea complicatii da?

| Ana94 a răspuns:

Eu de pe la vreo 15 ani, aşa.Acum,de când am ore dimineaţa, beau puţină în fiecare dimineaţă ca să nu mai dorm pe mine la ore laughing Deşi se spune că nu-i bine să bem cafea acum pentru că cică nu ne face bine, eu tot beau laughing

| Ebsghjs a răspuns:

Si eu am tot 13 ani si imi place cafeaua. blushing. Beau cafea dar cu mult lapte!

| CastraveteMurat a răspuns:

Cam de la 10 ani thinking Dar nu des și cu lapte. Acum beau foarte rar. Prefer câte o ciocolată caldă dimineața. Cafea beau mai mult vara ca să am "energie" (pentru ieșit cu rolele laughing ).
Atâta timp cât cafeaua e slabă sau eventual cu lapte și nu bei des sau prea multă e totul ok happy.

| Spike001 a răspuns:

Nu e buna cafeaua pentru ca are multa cofeina incearca sa bei altceva sau macar bea si uh mai rar k nu te ajuta cu nimic cafeaua daca bei multa te distruge.
lasate de ea!

| drhotzu a răspuns:

Fii atent: cafea decofeinizata! gustul de cafea dar fara problemewinking
si ca sa iti raspund la intrebare: am 26 si nu beau mai mult de 15 pe an, si asta pentru ca ma obliga conjunctura...

| LXandro a răspuns:

Nu mai tin minte exact, eram prin liceu. Acum incerc sa mai reduc din ele :)
Am trecut pe bomboane de cafea, sunt foarte gustoase http://kopiko.ro/

| dragonladyflame a răspuns:

Haha.dap.cea mai populata. avem un popor iubaret.eu am inceput sa beau la 12-13.mama mi-a dat.cate putin.acum beau mult si nu se ia nimeni de mine.asta na, depinde de parinti.cum vad ei asta.dar sa stii ca nu e atat de sanatoasa.mai ales pentru cei cu inima.asa ca incearca sa nu devii dependenta.eu am ajuns sa am palpitatii de la ea...nu e rau sa bei frappe din cand in cand, dar sa fie din cand in cand si asa sa ramana tongue

| UnCalatorPrinViata a răspuns:

Mai bine bei o ciocolata calda happy Eu asa facem acum cativa ani tongue

| Deea_Andreea_1982_s5Rk a răspuns:

Pai eu am 12 ani si din cand in cand beau un Latte cu caramel...