| mrclaust a întrebat:

Voi la ce vârstă ați început sa beți frecvent cafea?

Răspuns Câştigător
| deea89 a răspuns:

Eu am 21 de ani, fac 22 in septembrie si nu beau cafea.din kdn in cand un 3 in 1 dar cafea nu.de 2-3 ori am baut cafea de cand ma stiu big grin

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

17 ani.

| Biu a răspuns:

Hei. Mie una nu imi place cafeaua. Dar beau 3 in 1 laughing.

| Puffy26 a răspuns:

Bunaa.paii euu de la vreo 17 ani, dar uitee:
1. Alegeti cafea surogat din cereale sau ceaiuri din plante medicinale în loc de cafea, ceai, cola sau alte bauturi care contin cafeina.
2. Produsele care contin cafeina vor fi folosite numai la sfatul expres al medicului.
3. Femeile însarcinate si care alapteaza, precum si copiii vor evita orice produs care contine cafeina.
4. Daca doriti totusi sa consumati ciocolata si cacao, folositi-le rar si în cantitati foarte mici. Granulele din roscove (ceratonia) sunt un înlocuitor bun al ciocolatei.
5. Formati-va obiceiul de a bea apa curata, sucuri de fructe si legume. Daca simtiti nevoia de a bea ceva cald învatati sa folositi ceaiuri din plante medicinale sau bauturi pe baza de cereale în loc de ceai sau cafea decafeinizate.

| roxyroxy_1309 a răspuns:

Eu la 15.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe la vreo 14 anilaughing bine ca acum am 14 si vreo 8 lunnihee hee dar, beau cafea cu lapte sau 3 in 1 thinking

| MisterTotal a răspuns:

16 ani.