| anonim_4396 a întrebat:

Voi mai credeti in prietenia adevarata?

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Da.Daca inveti sa ierti si sa recunosti ca toti gresesc si sunt oameni, da.Si totusi, sunt prea multi care pretind ca iti sunt prieteni si nu le pasa de tine...

17 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Da,o sa gasesti prieteni adevarati daca cauti indeajuns.

| Isabellaღ a răspuns:

Da! Desi trebuie sa cauti mult si bine ca sa gasesti.Mai mult prieteni falsi.Dar important ii ca exista si adevaratahappy

| Swany a răspuns:

Sincer,nu.

| aia a răspuns:

Nu nu prea mai exista asa ceva o spun din propria experienta dupa 10 ani s.a terminat"prietenia adevarata"a fost de ajuns niste barfe pe la spate daca citesti penultima intrebare de-a mea o sa stii povesteabig grin

| larisaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa111 a răspuns:

Sincer azi mi-au dovedit multe "prietene"ca nu.
Asa ca nu`laughing

| ɹǝʞoſ a răspuns:

Da :X. Pentru ca am cea mai buna prietena langa mine mereu happy, de fapt 2 :X. Si normal ca ne mai certam uneori chiar mai tare dar dupa maxim 1 saptamana ne-am impacat oh go on.Prietenia adevarata se gaseste greu dar se gaseste happy

| chelie91ptm a răspuns:

Nu mai exista asa ceva. Doar in tine sa ai incredere in ziua de azi si in parinti.winking

| MeetTheMonster a răspuns:

O singura prietenie adevarata mai este, tu cu tine insuti. incredere sa nai in nimeni decat in tine. prefate ca le esti de incredere, si trage pentru tine sa-ti fie bine

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Eu mai cred. E greu sa gasesti prieteni adevarati, dar cu timpul vei afla care sunt pentru ca falsi sunt majoritatea, doar omul e gelos pe altu si daca ii e preiten, dar cei ce te sustin si nu te
abandoneaza la greu sunt prieteni adevarati

| 0Nyteshade a răspuns:

Dupa trei ani de pace si armonie si deasupra un slogan plutind printre norisori gen "best friends forever" si apoi sa te trezesti ca te ignora si te jigneste,nu stiu ce ai crede tu dar eu as fi mai rezervata,din cate am vazut ai nevoie de mult timp pentru a cunoaste cu adevarat o persoana,acum toata lumea isi poarta interesul.
Cu toate astea, noi speram si tot speram sa mai apara prietenii adevarati, din ce in mai rari.

| blueberry05 a răspuns:

Da,prietenie adevarata chiar exista, insa trebuie sa gasesti persoana potrivita cu care sa te imprietenesti. Daca ma intreba cineva acum un an daca cred in prietenie as fi zis cu siguranta ca nu, insa viata mi-a dovedit ca un prieten adevarat este alaturi de tine in orice imprejurare si te sprijina.Chiar daca ai fost dezamagita de un prieten, timpul le rezolva pe toate.In plus nu cred ca exista vreo persoana care pe parcursul vietii sa nu fi fost dezamagita de un prieten.

| Mary_5266 a răspuns:

100 % nu, eu nu mai cred.

| Plus44 a răspuns:

Nu.Niciodata nu o sa existe invidie, rautate si competitie intre prieteni.Deci...ma multumesc doar cu prieteni normali nu prieteni ''adevarati''.

| pandaaa_1350 a răspuns:

Prieteni, ce e aia?! eu una nu mai credwinking...

| BrisStina a răspuns:

Buna! in prietenie adevarata credeam odata dar acum nu mai prea cred nici eusad prieteni sunt multi dar adevarati sunt rari, chiar foarte rari in zilele noastrewinking.Eu de la un timp incoce am o vorbawinking tonguerieteni adevarati?:pe asta...n-o mai credwinking

| Steff_2884 a răspuns:

Nu!

| Edy_3337 a răspuns:

Sa nu ai incredere in nimeni care n-are incredere in tine