| Alee_6805 a întrebat:

Credeti in prietenia adevarata? Daca da, ce credeti ca este?

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Prietenia este atasament.Doua persoane care gandesc aproape la fel si au aceleasi pasiuni.Si eu chiar cred in prietenia adevarata.

| maryy a răspuns:

Prietenia adevarata

Prietenia adevarata exista intre persoanele care se cunosc de ceva timp, au trecut impreuna prin momente speciale de viata, au impartit greutati si bucurii. Cea mai buna prietena va veni si in miez de noapte sa te sustina in momentele grele; nu uita sa iti arate ca existi pentru ea si sa se poarte in asa fel incat sa te simti o persoana speciala. Iti spune intotdeauna adevarul, chiar daca te doare si te ajuta neconditionat. Deci in concluzie, prietenia este o legatura stransa dintre 2 sau mai multe persoane.

| alexaaa a răspuns:

Buna! normal ca prietenia adevarata exista! dar difera de celelalte prietenii. una este sa ai amici, si alta foarte diferita este sa ai prieteni adevarati! eu de ex ma simt norocoasa ca am 2 prietene adevarate, si pot sa asigur ca este prietenie adevarata, pentru ca una dintre ele locuieste ff departe(te asigur). dar cand vb, cand ne intalnim(o data la un an sau la 6 luni)suntem ff fericite pentru ca ne-am reunit grupul nostru(e ca si cum am fi mereu una aproape de cealalta si asta este prietenie adevarata). sunt multe persoane care zic:vai! ce prieten bun esti!, dar e ceva diferit pentru de cele mai multe ori multi spun ca sunt adevarati prieteni, dar este mare diferenta dintre "amic" si "prieten"...

| Bianka a răspuns:

Nu cred.
Tot am impresia ca cineva trebuie sa se blocheze si sa uite de celalalt.