| Whiff a întrebat:

Credeti in prietenia adevarata? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| iull_1544 a răspuns:

Cand am vazut intrebarea m-am agndit "cum sa nu? Ce intrebare stupida..." si am inceput sa ma gandesc la un raspuns... mi-am dat seama ca nu este deloc o intrebare stupida si ca eu nu am intalnit prietenia adevarata pana acum si ca de fapt nu stiu in ce consta aceasta. Cu toate acestea eu cred ca exista intr-o prietenie fara barfe, fara "nu am timp". Mai exact in orice prietenie care nu a fost creata pentru faima sau pentru razbunare. Sper din suflet ca te-am lamurit [ sa fiu sincera, acum am citit ce am scris si nici eu nu inteleg whistling ] bye!

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Prietenia este un har pe care il ai sau nu-l ai. [Octavian Paler]
Da, cred si n-am ce sa argumentez, ci doar o simt.

| Edd_4925 a răspuns:

Nu, nu cred.
Exista persoane cu care iesi in oras.
Persoane cu care stai in pauza.
Persoane cu care stai in banca.
Persoane cu care convietuiesti.
Femei cu care te culci.

| Ododododo a răspuns:

Nu mai exista asa ceva de multi ani!

| Kristina_3133 a răspuns:

Buna! Sunt total de acord cu Iull.Prietenia adevarata e prietenia pe care o "legi" pentru ca iti doresti acest lucru, nu pentru ca prietenul/prietena tau/ta are bani, sau e indragit de multi oameni si o sa pari mai interesant daca esti prieten cu el/ea.Cand ai nevoie de prietenul tau te ajuta fara ezitare. Doar stiti vorba aia "Prietenul la nevoie se cunoaste". Sa fie langa tine la bine si la greu,cand razi sau plangi, cand esti fericit sau nefericit.Dar si tu trebuie sa fii langa el/ea.O prietenie se bazeaza pe incredere, ajutor si. prietenie. Asta inteleg eu prin expresia "prietenie adevarata". Pa-pa!

| mafioata_7621 a răspuns:

Da! Singura prietenie adevarata este intre frati si surori! Fratele nu te va trada niciodata, indiferent de ce ai face, si te va sustine indiferent de ce vei face.

| bGdwOw a răspuns:

Asa cum spune si in melodia B.U.G Mafia - O lume nebuna de tot vorba lui Uzzi : "Frati sunt tot frati cand tovarasi sunt PA " Eu am patit-o cand imi era lumea mai draga 'prietenul meu cel mai bun' m-a tradat. Doar daca simti ca ai incredere in el si il cunosti de mult si ii stii poftele atunci poti sa zici ca ti-e prieten adevarat. Multa bafta :d

| maryus_4646 a răspuns:

Exista da nu la noi in america

| maryus_4646 a răspuns:

Da cred da nu la noi in america