| emmaEmma19 a întrebat:

Vreau sa devin profesoara de engleza, la ce profil trebuie sa intru la liceu? Ce trebuie sa urmez mai departe? happy

Răspuns Câştigător
| JuliaR a răspuns:

Filologie, filologie bilingv engleza si apoi litere sau limbi straine oricum ceva bazat pe profilul tau. poti alege romana-engleza, engleza-franceza, engleza-engleza, engleza-germana. sau ce limbi doresti tu. e foarte simplu sa cauti astea pe site-urile facultatilor si sa te documentezi. dar acum depinde si de facultatea la care doresti. poti alege Craiova, pitesti, Bucuresti, Ploiesti. si cred ca si cluj, iasi si altele. trebuie doar sa te informezi. numai bine; x