| B343 a întrebat:

Vreau sa imi fac permis la o biblioteca si am nevoie de poza..Se poate sa fie si alb-negru? happy

Răspuns Câştigător
| HelloWirus a răspuns:

Nu cred ca Administratia de la Biblioteca respectiva ar fi de acord cu asa ceva. De obicei pozele pentru permise/abonamente etc. sunt color si originale.

| B343 explică (pentru HelloWirus):

Si poza trebuie sa fie cartonata sau poate fi si pe foaie normala?

| floresdemayo a răspuns (pentru B343):

Ceea ce vrei tu să oferi, adică... poză alb-negru, mai spui că e și pe foaie normală, tare mă bate gândul că vrei să te prezinți la înscriere cu... copie xerox după original! Dacă e așa, nu te înregistrează nimeni la nici o bibliotecă, dacă politica instituției este să oferi la înscriere o fotografie originală. Gândește-te, ea trebuie să fie cât mai recentă! Poate fi si alb-negru, dar să nu fie copie xerox!

4 răspunsuri:
| AndyLavy a răspuns:

NU. trebuie sa fie una tip buletin, si cat mai recenta.

| blaablaablaaa a răspuns:

Poza trebuie sa fie colora, cat mai recenta si pe foaie speciala pentru fotografie. (acelea lucioase)