| allynutsa a întrebat:

Daca cineva isi face permis la Biblioteca Judeteana (pe care nu e nici un fel de poza), poate altcineva sa imprumute carti cu el?(fara ca bibliotecarul sa stie?) big grin. FUNDA pentru cel mai competent raspunshappy

Răspuns Câştigător
| SmileyyXD a răspuns:

Asa e ok. Dar nu semna tu, pune`o pe ea sa isi exerseze o semnatura usoara pe care sa o stii si tu happyDaca veti fi amandoua respectivul bibliotecar o sa uite care dintre voi isi va face permisul.

4 răspunsuri:
| SmileyyXD a răspuns:

Depinde de caz. Daca o persoana si-a facut permisul si a mers de cel putin 3 ori la biblioteca apoi i l-a dat altcuiva dupa o perioada scurta de timp e posibil sa isi dea seama, dar daca ii da permisul celeilalte persoane peste aproximativ o luna doua nu cred ca isi da seama.Depinde si cat de mare este orasul. Daca este foarte mare poate merge multa lume acolo si bibliotecarul/bibliotecara nu poate tine minte atat de multe fete.

| allynutsa explică (pentru SmileyyXD):

Pai..sunt din Braila..si imediat cum isi face permisul. mi-l da mie..si ma duc cu ea sa si-l faca...deci..as putea si eu sa semnez sa fie aceeasi semnatura pe fise. O fi ok asa?thinking

| SmileyyXD a răspuns (pentru SmileyyXD):

Ma refer sa nu semnezi tu cand si-l face, apoi cand o sa mergi tu cu permisul faci acea semnatura pe care ati inventat`o laughing

| SmileyyXD a răspuns (pentru allynutsa):

Asa e ok. Dar nu semna tu, pune`o pe ea sa isi exerseze o semnatura usoara pe care sa o stii si tu happyDaca veti fi amandoua respectivul bibliotecar o sa uite care dintre voi isi va face permisul.

| petre059 a răspuns:

De regula sa stii ca ei cam retin fetele celor ce intra la biblioteca, nu e ca la mall unde sunt mii de oameni. poate sa isi de-a seama si dupa semnatura, asa ca e cam greu