| Hulu a întrebat:

Vreau sa ma apuc de cumparat tutun si nu stiu daca sa cumpar de pe publi, okazii etc..am vazut pe publi 1 kg de tutun firicel sau tocat la 1 milion, iar pe site-uri oficiale costa 35 lei 40 grame..este o teapa..sau au un gust mai neplacut? Eu in mod normal fumam sobranie si vreau sa stiu ce se aseamana gustului.
P.s. Am mai vazut tigari din foi. aveau 50 gr si costau 9 lei..de ce sunt mai ieftine?
P.s 2.cate tigari normale, nu slim se pot face aproximativ din 40 gr.
Funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Dintr-un trabuc poti face de un pachet de tigari sau chiar si mai mult, daca le tai subtire cu un cutit si-l usuci, sa devina firicele.
Din pachet de tutun firicele poti face chiar mai multe pachete.

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Vezi sa nu iei teapa, sa fie nisipos sau sa nu arda cum trebuie sau chiar sa nu fie curat in sensul ca are betisoare.