| damianemanuel1 a întrebat:

Aș dori să mă apuc de țigări injectate.
Mi aș dori,dacă mă poate ajuta,să mi spună ce fel de tutun mi ar trebui pentru a injectat țigările (tocat/mărunțit sau cel firicel?)
Aș dori să mi cumpăr tutun la kg și nu am idee de care să iau (tocat, firicel de 0.3mm sau de 0.1mm)
Mulțumesc tuturor celor cărora m ar putea ajuta!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ambele tutunuri sunt bune, dar cel "firicel" are avantajul ca tigarile nu se scutura. Eu am luat din Ungaria (West) unde este mai ieftin si am luat filtre (in sud se spune "tuburi) tot din Ungaria dar pentru ca sunt aproape de ei si si daca tot ma duceam acolo. Altfel nu merita sa le cumperi de la ei pentru ca este mai scump transportul si se acopera diferenta de pret. Acum nu mai poti merge in Ungaria si asta e! Umplerea este mai greoaie. Iti trebuie ceva timp sa te obisnuiesti cu cantitatea de tutun necesara pentru nu a iesi nici prea tari, nici prea moi.

| damianemanuel1 explică (pentru Salontanul):

Am înțeles
Mulțumesc mult
Si cum se numește site ul de pe care pot lua țigări din Ungaria?

| Salontanul a răspuns (pentru damianemanuel1):

Cu placere! Nu stiu sa existe magazin online in Ungaria in plus ca te costa transportul. Eu le-am luat din magazin fizic pentru ca stau la 15-16 Km. de ei. Daca ai rabdare sa cauti scrie in browser Dohánybolt online!
Am gasit unul care scrie si in romaneste. Poti sa-i intrebi daca trimit in Romania, cat te costa transportul si punga de tutun. Tutunul West este cel mai uzitat. Exista West rosu care-i mai tare si West albastru care mai slab. Uite link-ul: https://bit.ly/3nSNa6j

| Antic2000 a răspuns:

Eu am cumparat Tutun firicel la Galeata si Punga de pe:
https://www.tutungaleata.ro/
sunt multumit, ajunge repede si e curat.

| Tutunfiricelvrac a răspuns:

Buna ziua! Va recomand sa incercati produsele de la https://tutunvracgaleata.ro/

Am ramas impresionat de calitatea si seriozitatea de care au dat dovada.