| Narsha a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o carte de Agatha Christine.Pe care mi-o recomandati?
Dau fundooi.
big grin

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mie mi-au placut toate romanele scrise de Agatha Christie pe care le-am citit. Aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Agatha_Christie le poti vedea pe toate. Totusi, sa-ti raspund la intrebare, iti recomand Crima din Orient Expres, Zece negri mititei, Moarte pe Nil. Numai bine!

| Alina14_7933 a răspuns:

Zece negri mititei ti-as recomanda-o, desi si " O crima anuntata " sau " Cadavrul din biblioteca " sunt chiar interesante. Ma bucur ca mai sunt fani AC, spor la dezlegat de mistere :*!

| Shine a răspuns:

Preferata mea este "Crima din Mesopotamia", dar mi-a placut mult si "Misterul trenului albastru". Sunt carti foarte bune. Sper ca te-am ajutat! P.S: E Christie, fara "n". Probabil neatentia:*

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

The Mystery of the Blue Train, The Secret Adversary, Murder on the Orient Express, A Murder is Announced, The Body in the Library... cam astea sunt cate am citit eu desi am toata colectia de volume. Trebuie sa spun ca mi-a placut destul de mult, iar daca esti pasionat/a de romane politiste, atunci cu siguranta o sa-ti placa si tie. ( daca vrei sa cauti cartile de mai sus traduse in romana atunci aici sunt titlurile: Misterul Trenului Albastru, Adversarul Secret, Crima din Orient Express, O Crima Anuntata, Cadavrul din Biblioteca).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă vrei un roman de Agatha Christie, eu ţi-aş recomanda "Zece negri mititei". Pa!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ Sper să-ţi placă!