| paulika_5537 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o chitara electrica bunicica (cel mult 1000 lei) si amplificator bunicel (500 lei). Vreau sa cant la ea rock gen camp rock sau lemonade mouth, ar merge chiar si un guns and roses, queen...Astept sugestii!

Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

Http://www.soundcreation.ro/......d137_1231/
Uita-te aici sunt o gramade de modele de chiatrii foarte frumoase si la un pret bun si sunt si amplificatoare bune la un pret bun.
Sper ca te-am ajutat.:)

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alecsandor a răspuns:

Salut Paulika, ai putea incepe cu un pachet Fender Affinity Strat + amplificator Fender G-Dec Junior, pe care il gasesti la pretul de 1350 ron: http://guitarshop.ro/produs.php?pid=299

Sound-ul de Stratocaster este suficient de versatil pentru melodii pop-rock de diverse facturi, iar cu doza Humbucker pe care o ai pe chitara din pachet poti aborda cu usurinta si piese mai spre rock.

Mult succes!