| VladoiuDany a întrebat:

Vreau sa-mi fac un tatuaj mic pe spate, si am nevoie de niste citate despre viata de maxim 6 cuvinte! Stiti?

6 răspunsuri:
| zuzu_6188 a răspuns:

Viaţa este o virtute ireductibilă.
Viata este o felie din placinta.
You have a life to live.

| faramatania a răspuns:

Viaţa nu înseamnă să aştepţi ca furtunile să treaca,ci să înveţi să dansezi în ploaie.
După cum o zi bine întreţinuta,ne dă un somn liniştit,tot astfel o viaţă bine folosită,ne dă un sfârşit fericit.
Viaţa-i o glumă foarte serioasa.
Viaţa cu adevărat trăita, este un trecut, sau un viitor-prezentul este un interludiu-un straniu interludiu, în care recurgem la trecut sau viitor, ca să ne slujească drept mărturie că trăim.

| faramatania a răspuns:

Viaţa nu-i decât o suflare.
Viaţa nu stă-n zile.
Viaţa este un voiaj spre acasă.
Viaţa e un risc.
Viaţa este un proces chimic.
Viaţa este o limbă străină,
Toţi o pronunţă greşit.

| RockAddicted a răspuns:

Life is weird and painful
Pain is everywere
Dont be scare just smile and taste life
Hate my life
Life is a fuckin thing
Ill be the best
In life and death ill be the best
life is changefull

| qwe123 a răspuns:

Dupa fiecare furtuna apare si soarele(dupa fiecare lupta grea sau suferinta o sa ai parte si de fericire)
Nimic fara Dumnezeu(nu este despre viata dar este preferatul meu)Bafta!

| qwe123 a răspuns:

Mai bine intri pe facebook la Linkuri de cartier sau Cand te lovesti de realitate si citeste acolo mai multe mesaje despre viata

Întrebări recente