| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Eu si prietenul meu vrem sa ne facem un tatuaj. Si vrem sa ne tatuam un citat, din acel citat eu sa imi tatuez un cuvant, pentru ca vreau sa imi fac asa: http://weheartit.com/entry/63765764, si el restul citatului pe spate. Si am nevoie de niste citate, care sa aiba logica desi nu sunt intregi. Sper ca ati inteles ce imi doresc. Multumeesc :D

6 răspunsuri:
| AOLEVRIC a răspuns:

Iubirea nu se masoara in citate pe spate :)). Adica, gandeste-te de 2 ori : poate peste mult timp o sa se intample ceva... si o sa va despartiti - O sa regreti acel tatuaj. Dar daca vreti ceva special https://www.google.ro/......ps?/search

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru AOLEVRIC):

Nu vreau citate despre iubire, despre orice. Si nu o sa regret, pentru ca imi scriu doar un cuvant, nu numele lui.

| AOLEVRIC a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Atunci e bine, uite ceva tare http://www.google.ro/......tp?/imgres

| figure a răspuns:

Nu inteleg de ce te-ai tatua doar de dragul de a te tatua...

Lucrurile ar trebui sa stea exact invers : ajungi intr-un punct in care niste cuvinte / un simbol au o semnificatie extraordinara pentru viata ta. Si decizi sa iti tatuezi acele cuvinte/simbol.

Aparent, insa... adesea oamenii incearca sa isi defineasca (in loc sa isi reflecte) identitatea prin tatuaje...

In plus, daca tot vrei sa impartasesti un tatuaj cu cineva, ar trebui sa fie cu cineva special, pe care stii ca il vei pastra alaturi in viata (nu neaparat ca iubit)

Dar cum, oricum nu eu te voi opri :
Challange || Life
Defy || Life
It happens || now
Live || Now
Beautiful || Soul
Soul || Body
Salt || Pepper
Free || Spirit
Always || In Love
Just Be || Creative / In Love / Free / etc.
Namaste || Serendipity
Serendipity || Destiny
There's no easy way || (From the earth) to the stars
Don't give up || Don't give in
Live || fearlessly
Live || Without Fear
Meaningfull || Life
Imagin Life || With no fear
Pure inspiration || From the heart
Pure || Inspiration
Pure || Devine Inspiration
No Fears || No Regrets

Poti sa arunci o privire si pe :
http://www.buzzfeed.com/peggy/matching-tattoo-ideas
http://slodive.com/inspiration/friendship-tattoos-for-girls/
http://slodive.com/inspiration/meaningful-tattoos/

| iccecrim a răspuns:

Bună seara, drăguțo, nu știu bine dacă am înțeles, însă tu dorești să îți faci tatuaj cu cuvântul love, dar nu știi ce ar trebui prietenul tău să aibă scris în spate, da? Lămurește-mă, sper că am înțeles corect. Deci, uite niște idei, mai simple, de la mine:
1. '' ..is the power'' ( adică, tu cum ai scris love el continuă cu. is the power, dragostea e puterea.
2. "..never lasts'' or ''..never dies'', adică iubirea nu moare niciodată.
3. "is the answer", iubirea e răspunsul.
4. "true", aici deja povestea se schimbă, el spune "true" și tu zici "love", adică dragoste adevărată. Dacă ți-au plăcut ideile și mai dorești ceva idei, răspunde-mi aici și mă voi gândi la ceva mai frumos. Sper că te-am ajutat câtuși de puțin. Succes!

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru iccecrim):

Nu am precizat, scuze, nu neaparat cu " love", cu orice cuvant