| SSScr a întrebat:

Vreau sa-mi iau un router wireless Huawei HG655b de la romtelecom si vreau sa stiu daca e compatibil cu modemul Huawei SmartAX MT882?

Inca o intrebare, cum aflu daca pc-ul meu are placa wireless (am windows 7), raspundeti doar cei care stiu.

Funda.

Răspuns Câştigător
| SpeedTeK a răspuns:

Pai, mie mi se pare LOGIC ca Huawei sa fie compatibil cu Huawei, dar PC-ul nu cred ca are, desi te poti uita in spatele lui, trebuie sa fie placa unde bagi net-ul daca are o antena, desi sunt 100% sigur ca nu ai, desi stai linistit, primesti o antena care o bagi intr-o gaura (Acele 3 gauri, 1 este de boxe/casti, una de microfon si cealalta de alte chestii, de ex: antena wireless), e cu mufa rotunda si cam de 10 CM