| DodoPunkt a întrebat:

Vreau sa-mi schimb computerul, deci am decis sa-mi cumpar un notebook de la HP sau Lenovo care sa aiba urmatoarele:
Procesor: i5 sau i7 2.5Gh quad-core
DRR3: 4 sau 6 Gb
Card Grafic: 1 Gb (poate fi si Intel)
Dimensiune Display: 15 inch sau mai mare
si un design cat mai atractiv de preferat sa aiba culoarea alba.
Pretul sa nu sara mai mult de 1000 euro

Ce imi recomandati? (ex: HP DV6 4023)

5 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ce ai scris tu acolo costa sub 2500 ron, in niciun caz 4200 ron.
pana in 3000 o sa gasesti cu 2gb video, 8 gb ram si hdd de 640 gb.

Nu recomand HP pentru jocuri, au probleme mari cu cipsetu video si se buleste usor. Eu am avut probleme cu HP ul meu si cand am fost in service in ziua respectiva au mai venit 10 persoane toti cu HP-uri.
DIn ce mi-au zis cei de la service, Lenovo, Toshiba, Asus sunt recomandate.

pentru oferte intra si tu pe emag.ro, cel.ro!

| Andrei07565486 a răspuns:

Acum depinde si de bugetul tau, http://www.emag.ro/......--pA1Z52EA

| DodoPunkt explică:

Procesorul poate fi si mai puternicwinking

| MaPlictisesti a răspuns:

La ce-l folosesti?

| DodoPunkt explică (pentru MaPlictisesti):

Procerase video, editare foto, jocuri, web browsing si cam atat. Dar imi doresc un computer cat de puternic.