| LoveMusic a întrebat:

Vreau să ştiu cum se confecţionează "brăţările prieteniei". Vă rog frumos, o explicaţie detaliată, clară şi concisă. Alături de un tutorial/video de pe youtube, sau ceva. Dar mai mare nevoie chiar am de explicaţie şi poze. Mulţumesc! kiss Dau fundiţă uriaşă! big grin

3 răspunsuri:
| bfvhjcv a răspuns:

Deci, ai nevoie de ata (cam 3 culori, sau poti sa faci din aceeasi culoare)cred ca ai vazut pe youtube cum se pune ata.incepi dintr-un capat, tii cu mana de capatul acela si duci ata in celalalt capat, apoi ti cu mama de acel capat si duci ata pana la celalalat capat si tot asa. dupa ce ai facu ata, le iei pe toate si le inozi; faci un nod in care sa bagi toate atele, si capatul nodului in ceva ca sa poti face bratara, sau o poti tine intre genunchi. dupa ce ai facut asta, incepi si inozi atele asa:pe prim ao iei si o inozi cu a 2, si pe a 2 o dai ca sa fie prima, apoi, tot cu prima o inozi pe a 3 si o dai inapoi ca sa fie a 2.(aaa, am uitat, trebuie sa faci 2 noduri cu fiecare si apoi o dai in spate ). si tot asa.si inca ceva, cand inozi, ai grija sa fie o ata jos si una sus, adica cand inozi o ata o duci sus si una jos si faci nodul. sper ca te-am ajutat si ca ai inteles ceva.pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Friendship Bracelet :)
http://www.youtube.com/watch?v=CHeWPmAlAD0&feature=fvw

| florentina_4916 a răspuns:

Da a inteles iei si dupa aia iei iar ...nu asa se explic