| wildlyon a întrebat:

Vreau sa urmez un curs de pictura online. Pe ce siteuri gasesc? Multumesc

10 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns (pentru Konata):

Pai degeaba incerci tu sa gasesti situri si din astea...sunt cel mai bun din clasa la desen... talentu nu il inveti, talentu il ai uite iti dau eu o idee. invata sa faci graffiti intra pe google si scrie cum sa faci graffiti si tot din astea(sunt foarte bun in graffiti asa am inceput sa desenez) daca nu ai imaginatie intra pa graffiti alphabet si vezi acolo mai multe stiluri de litere

| Konata a răspuns (pentru Spitz10):

Sa stii ca am si eu talent la desen de aceea sunt si abonata la o revista numita ''curs de pictura'', insa widlion a intrebat site-uri online si eu am incercat sa il ajut\o ajut.Sunt constienta ca talentul nu se invata insa eu am incercat sa o ajut.Mie imi place sa desenez anime, le adorlove struckSper ca te am lamurit, mai vorbim, o eara placuta!

| CutiePieMarzia a răspuns (pentru Spitz10):

De ce te lauzi "Pai degeaba incerci tu sa gasesti situri si din astea...sunt cel mai bun din clasa la desen... talentu nu il inveti, talentu il ai uite iti dau eu o idee."? Talentul nu e totul, ci munca!

| Ramo137 a răspuns:

Daca vrei sa vezi desene de top, uita-te aici: desenetori.ro
poti sa desenezi si tu dar trebuie sa te loghezi daca vrei sa ti se salveze.

| Spitz10 a răspuns (pentru Ramo137):

Desenele alea sunt pe calculator si sunt prea grele de facut.nici macar eu nu pot

| Ramo137 a răspuns (pentru Spitz10):

Mie nu m-i se pare greu, am avut 5 conturi, ma descurc pe calc dar pe foaie si mai binewinking

| Mateescu_Laurentia_1985 a răspuns:

Buna!
Exista acum un curs de pictura online. Se numeste Picturia. Vezi mai multe detalii aici: http://www.curspictura.ro/picturia-curs/
Se adreseaza adultilor, nu este pentru copii. Te ia de la zero, nu necesita talent cu carul.

| MikeNk a răspuns (pentru Mateescu_Laurentia_1985):

M-am abonat la Picturia și nu am primit lecțiile săptămânale, doar oferte de care nu mă interesează.
Trebuie să plătesc că sa primesc săptămânal cursurile?

| Mateescu_Laurentia_1985 a răspuns (pentru MikeNk):

Verifica si folderul spam. Unele emailuri ajung acolo. Emailurile cu lecțiile au în subiect "lecția 1" etc. Se trimit cu excepția week-endurilor.