| Deniiiiiiiiii15 a întrebat:

Vreau si eu cateva mesaje/urari de Pastebatting eyelashes Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Mymymymmy a răspuns:

Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta! Un Paste fericit alaturi de cei dragi!

Liniste sufleteasca, belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii Domnului. Paste Fericit!

Bucuria vine din lucruri marunte, linistea vine din suflet, lumina vine din inima fiecaruia! Va urez un PASTE FERICIT!

Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.

Paste fericit, luminos, bucurii si sperante implinite. Hristos a Inviat!

Fie ca Sfintele Pasti sa va lumineze sufletul si casa, sa va aduca numai bucurie si sanatate, iar Dumnezeu sa va aiba in paza!

Fie ca prin miracolul Invierii sa primiti partea de duhovnicie, care sa creasca pacea interioara, puterea faptei intru adevar si desavarsire.Lumina si caldura sarbatorilor de primavara printre care si Pastele sa ne incalzeasca sufletele,sa ne lumineze mintile,sa ne deschida inimile spre iubire,credinta,iertare.Sa fim mai buni,sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi. 12002 Lumina si caldura sarbatorilor de primavara printre care si Pastele sa ne incalzeasca sufletele,sa ne lumineze mintile,sa ne deschida inimile spre iubire,credinta,iertare.Sa fim mai buni,sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi. Adaugat pe 21 Aprilie 2010

Pentru a intelege sacrificiul suprem trebuie doar sa fim mai buni,mai iertatori,mai ingaduitori,mai intelepti,mereu cu lumina in suflet,ganduri si simtiri.Hristos a inviat! 11422 Pentru a intelege sacrificiul suprem trebuie doar sa fim mai buni,mai iertatori,mai ingaduitori,mai intelepti,mereu cu lumina in suflet,ganduri si simtiri.Hristos a inviat! Adaugat pe 04 Aprilie 2010

Ou inrosit, miel rumenit, cozonac marit, Paste fericit. Fie ca aceasta sarbatoare sa va aduca multa nadejde si pace in viata. 11421 Ou inrosit, miel rumenit, cozonac marit, Paste fericit. Fie ca aceasta sarbatoare sa va aduca multa nadejde si pace in viata. Adaugat pe 04 Aprilie 2010

Un Paste fericit cu credinta, speranta si iubire ! La fel ca Domnul Cristos, prin jertfa, efort si suferinta sa ajungem la biruinta ! Cristos a inviat! 11414 Un Paste fericit cu credinta, speranta si iubire ! La fel ca Domnul Cristos, prin jertfa, efort si suferinta sa ajungem la biruinta ! Cristos a inviat! Adaugat pe 03 Aprilie 2010

Iepurasul mustacios e de Paste norocos,nu-ti lasa cadou in ghete,are el alte secrete: cozonac,oul inrosit si un Paste Fercit! 11412 Iepurasul mustacios e de Paste norocos,nu-ti lasa cadou in ghete,are el alte secrete: cozonac,oul inrosit si un Paste Fercit! Adaugat pe 03 Aprilie 2010

Lumina si caldura Pastelui sa ne incalzeasca sufletele, sa ne lumineze mintile, sa ne deschida inimile spre iubire, credinta, iertare. Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi. SARBATORI FERICITE SI LINISTITE! 11405 Lumina si caldura Pastelui sa ne incalzeasca sufletele, sa ne lumineze mintile, sa ne deschida inimile spre iubire, credinta, iertare. Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi. SARBATORI FERICITE SI LINISTITE! Adaugat pe 02 Aprilie 2010

Minunea Invierii sa va aduca in suflet impacare , armonie si iertare. Priviti cu seninatate inainte si bucurati-va de un nou inceput alaturi de tot ceea ce conteaza pentru dumneavoastra. 11403 Minunea Invierii sa va aduca in suflet impacare , armonie si iertare. Priviti cu seninatate inainte si bucurati-va de un nou inceput alaturi de tot ceea ce conteaza pentru dumneavoastra. Adaugat pe 02 Aprilie 2010

Pentru a intelege sacrificiul suprem trebuie doar sa fim mai buni,mai iertatori,mai ingaduitori,mai intelepti,mereu cu lumina in suflet,ganduri si simtiri.Hristos a inviat! 11402 Pentru a intelege sacrificiul suprem trebuie doar sa fim mai buni,mai iertatori,mai ingaduitori,mai intelepti,mereu cu lumina in suflet,ganduri si simtiri.Hristos a inviat! Adaugat pe 02 Aprilie 2010

Hristos a inviat!Sarbatoarea Invierii Domnului,binecuvantata de lumina sfanta sa aduca sentimente calde,bogatie sufleteasca si bunastare intr-un ou inrosit de iubire si intr-un cozonac delicios precum voia buna! 11401 Hristos a inviat!Sarbatoarea Invierii Domnului,binecuvantata de lumina sfanta sa aduca sentimente calde,bogatie sufleteasca si bunastare intr-un ou inrosit de iubire si intr-un cozonac delicios precum voia buna! Adaugat pe 02 Aprilie 2010

iepurasul si ouale de pasti simbolizeaza venirea pastelui.Sa -l asteptam cu drag ca un fiecare an sosirea Pasteluihappy 11385 iepurasul si ouale de pasti simbolizeaza venirea pastelui.Sa -l asteptam cu drag ca un fiecare an sosirea Pasteluihappy Adaugat pe 25 Martie 2010

Fie ca sfintele sarbatori sa ne faca viata mai frumoasa,casa mai bogata si masa inbelsugata.Fie ca invierea Mintuitorului sa ne faca sa aducem lumina,caldura si iubire in suflet,inimile si gindurile celor dragi si fie ca Hristos a inviat pentru fiecare. 11381 Fie ca sfintele sarbatori sa ne faca viata mai frumoasa,casa mai bogata si masa inbelsugata.Fie ca invierea Mintuitorului sa ne faca sa aducem lumina,caldura si iubire in suflet,inimile si gindurile celor dragi si fie ca Hristos a inviat pentru fiecare. Adaugat pe 23 Martie 2010

In noaptea invierii
Cind clopotele bat
Si aici in departare
Iisus Hristos a inviat!

El a iviat din morti
O salba galbena de porti
Deschisa catre oameni mari,
Sa nu aveti nicicind dusmani! 10794 In noaptea invierii
Cind clopotele bat
Si aici in departare
Iisus Hristos a inviat!

El a iviat din morti
O salba galbena de porti
Deschisa catre oameni mari,
Sa nu aveti nicicind dusmani! Adaugat pe 29 Aprilie 2009

Pentru a intelege sacrificiul suprem trebuie doar sa fim mai buni,mai iertatori,mai ingaduitori,mai intelepti,mereu cu lumina in suflet,ganduri si simtiri.Hristos a inviat! 10757 Pentru a intelege sacrificiul suprem trebuie doar sa fim mai buni,mai iertatori,mai ingaduitori,mai intelepti,mereu cu lumina in suflet,ganduri si simtiri.Hristos a inviat! Adaugat pe 19 Aprilie 2009

Hristos a inviat! Sarbatoarea Invierii Domnului si a intregului univers, binecuvantata de Lumina Sfanta, sa aduca in cosuletul Iepurasului zglobiu bunul augur, sentimente calde, bogatie sufleteasca, si bunastare de toate felurile intr-un ou inrosit de iubire si intr-un cozonac pufos si delicios precum veselia si voia buna! 10756 Hristos a inviat! Sarbatoarea Invierii Domnului si a intregului univers, binecuvantata de Lumina Sfanta, sa aduca in cosuletul Iepurasului zglobiu bunul augur, sentimente calde, bogatie sufleteasca, si bunastare de toate felurile intr-un ou inrosit de iubire si intr-un cozonac pufos si delicios precum veselia si voia buna!
Iepuri veseli si zglobii,
Oua rosii, bucurii,
Miei cu zurgalai la gat
Sa va tina de urat!

Pastele cu sanatate,
Zile sfinte, luminate,
Iar pe masa romaneasca
Pasca dulce sa domneasca!

Si cum postu-i pe-ncheiate
Aveti grija la bucate
De nu le udati cu vin
S-ar putea sa fie-un chin!

Soarele sa va-nsoteasca,
Bucurie-n casa voastra,
Sa petreceti fericiti
Alaturi de cei iubiti! 10726 Iepuri veseli si zglobii,
Oua rosii, bucurii,
Miei cu zurgalai la gat
Sa va tina de urat!

Pastele cu sanatate,
Zile sfinte, luminate,
Iar pe masa romaneasca
Pasca dulce sa domneasca!

Si cum postu-i pe-ncheiate
Aveti grija la bucate
De nu le udati cu vin
S-ar putea sa fie-un chin!

Soarele sa va-nsoteasca,
Bucurie-n casa voastra,
Sa petreceti fericiti
Alaturi de cei iubiti! Adaugat pe 16 Aprilie 2009

Lumina din Noaptea Sfinta sa va calauzeasca Viata si Inima !Va doresc multa Pace in Suflet si sentimentul de Implinire sa va insoteasca mereu! 10716 Lumina din Noaptea Sfinta sa va calauzeasca Viata si Inima !Va doresc multa Pace in Suflet si sentimentul de Implinire sa va insoteasca mereu! Adaugat pe 12 Aprilie 2009

Lumina Invierii Domnului sa va calauzeasca in drumul vietii, sa aveti liniste si pace, seninatate in suflet si caldura in casa! Hristos a Inviat! 10710 Lumina Invierii Domnului sa va calauzeasca in drumul vietii, sa aveti liniste si pace, seninatate in suflet si caldura in casa! Hristos a Inviat! Adaugat pe 11 Aprilie 2009

Bat clopote melodioase-n miez de noapte
Si la biserica pe toti crestinii-i cheama,
Se-aud, din ceruri, ale ingerilor soapte,
Ce Pastele vestesc, din nou, de bunaseama 10701 Bat clopote melodioase-n miez de noapte
Si la biserica pe toti crestinii-i cheama,
Se-aud, din ceruri, ale ingerilor soapte,
Ce Pastele vestesc, din nou, de bunaseama Adaugat pe 07 Aprilie 2009

Pentru noi, Isus a patimit,
Pentru noi, a fost El, rastignit.
Pentru noi, Isus a inviat,
Sa-l cinstim pe-al lumii Imparat! 10682 Pentru noi, Isus a patimit,
Pentru noi, a fost El, rastignit.
Pentru noi, Isus a inviat,
Sa-l cinstim pe-al lumii Imparat! Adaugat pe 24 Martie 2009

Azi in zi de sarbatoare sa coboare linistea si pacea. Minunea invierii lui Iisus sa sainuie in inimile voastre, sa va lumineze viata si sa va aduca renasterea credintei, sperantei, bucuriei cu bunatate si calducra in suflete! Hristos a Inviat! 10502 Azi in zi de sarbatoare sa coboare linistea si pacea. Minunea invierii lui Iisus sa sainuie in inimile voastre, sa va lumineze viata si sa va aduca renasterea credintei, sperantei, bucuriei cu bunatate si calducra in suflete! Hristos a Inviat! Adaugat pe 20 Februarie 2009

Fie ca sfanta sarbatoare a invierii Domnului sa va aduca cele patru taine divine:incredere,lumina,iubire,speranta. Cu toata dragostea Florian si Iulia. 9848 Fie ca sfanta sarbatoare a invierii Domnului sa va aduca cele patru taine divine:incredere,lumina,iubire,speranta. Cu toata dragostea Florian si Iulia. Adaugat pe 26 Aprilie 2008

Pe vremuri erau cruci de lemn si inimi de aur,astazi sant cruci de aur si inimi de lemn,invierea sa va aduca aurul in suflet. 9847 Pe vremuri erau cruci de lemn si inimi de aur,astazi sant cruci de aur si inimi de lemn,invierea sa va aduca aurul in suflet. Adaugat pe 26 Aprilie 2008

E-n plans de salcii un zvon de rastignire
Si tanguit de miei pe pajisti cu verdeata.
Hristos sa va aduca lumina si iubire
In noaptea renuntarii la moarte pentru viata 9838 E-n plans de salcii un zvon de rastignire
Si tanguit de miei pe pajisti cu verdeata.
Hristos sa va aduca lumina si iubire
In noaptea renuntarii la moarte pentru viata Adaugat pe 26 Aprilie 2008

La inceput sovaielnic de primavara, la ingemanarea dintre moarte si viata, primiti taina crestina a INVIERII ca pe o sarbatoare a curateniei spirituale, a puritatii sufletesti si a unui nou inceput. 9836 La inceput sovaielnic de primavara, la ingemanarea dintre moarte si viata, primiti taina crestina a INVIERII ca pe o sarbatoare a curateniei spirituale, a puritatii sufletesti si a unui nou inceput. Adaugat pe 26 Aprilie 2008

Deschideti ochii pentru a vedea Minunea Invierii, deschideti-va inimile pentru ca Lumina Sfanta sa va lumineze sufletul, ridicati glasurile pentru a canta cu toti "Hristos a Inviat" . Un Paste Fericit alaturi de toti cei dragi! 9826 Deschideti ochii pentru a vedea Minunea Invierii, deschideti-va inimile pentru ca Lumina Sfanta sa va lumineze sufletul, ridicati glasurile pentru a canta cu toti "Hristos a Inviat" . Un Paste Fericit alaturi de toti cei dragi! Adaugat pe 25 Aprilie 2008

Mireasma Sarbatorilor Pascale sa fie pentru noi toti un excelent prilej de intoarcere spre pietate, armonie, speranta, toleranta, evlavie si curatenie sufleteasca !
HRISTOS A INVIAT ! 9823 Mireasma Sarbatorilor Pascale sa fie pentru noi toti un excelent prilej de intoarcere spre pietate, armonie, speranta, toleranta, evlavie si curatenie sufleteasca !
HRISTOS A INVIAT ! Adaugat pe 25 Aprilie 2008

Acum in prag de sarbatoare, iti doresc sa te bucuri impreuna cu cei dragi de semnificatia sfanta a acestor zile daruind la randul tau bucurie, speranta, nadejde si nu in ultimul rand dragoste. 9822 Acum in prag de sarbatoare, iti doresc sa te bucuri impreuna cu cei dragi de semnificatia sfanta a acestor zile daruind la randul tau bucurie, speranta, nadejde si nu in ultimul rand dragoste. Adaugat pe 25 Aprilie 2008

Lumina invierii sa-ti lumineze necunoscutele carari ale vietii si sa-ti umple sufletul de bucurie si speranta! 9821 Lumina invierii sa-ti lumineze necunoscutele carari ale vietii si sa-ti umple sufletul de bucurie si speranta! Adaugat pe 24 Aprilie 2008

Invierea Domnului sa-ti sporeasca sanatatea si belsugul, sa-ti implineasca gandurile si sperantele. Lumina sfanta a Invierii sa coboare in sufletul si inima ta. 9818 Invierea Domnului sa-ti sporeasca sanatatea si belsugul, sa-ti implineasca gandurile si sperantele. Lumina sfanta a Invierii sa coboare in sufletul si inima ta. Adaugat pe 24 Aprilie 2008

Lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintile, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.
Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi.
PASTE FERICIT!Acest mesaj e pentru.Doamna Tanase si Domnul Tanase! 9808 Lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintile, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.
Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi.
PASTE FERICIT!Acest mesaj e pentru.Doamna Tanase si Domnul Tanase! Adaugat pe 23 Aprilie 2008

Fericire,armonie,dragoste si o primavara calda sa va aduca Sfintele Pasti in casele d-ra! 9797 Fericire,armonie,dragoste si o primavara calda sa va aduca Sfintele Pasti in casele d-ra! Adaugat pe 22 Aprilie 2008

Trezirea naturii la viata, sub mangaierea razelor de soare generos, sa va aduca in viata voastra bucuria de a trai alaturi de noi si toti cei care ca iubesc! Cadouri frumoase sa va aduca iepurasul, iar mii de flori gingase, sa va faca viata ca o vesnica primavara. Acum cand sarbatorim nasterea Domnului Iisus va dorim sanatate si vise implinite, iubire si intelegere! Hristos a Inviat! 9796 Trezirea naturii la viata, sub mangaierea razelor de soare generos, sa va aduca in viata voastra bucuria de a trai alaturi de noi si toti cei care ca iubesc! Cadouri frumoase sa va aduca iepurasul, iar mii de flori gingase, sa va faca viata ca o vesnica primavara. Acum cand sarbatorim nasterea Domnului Iisus va dorim sanatate si vise implinite, iubire si intelegere! Hristos a Inviat! Adaugat pe 22 Aprilie 2008

Bucuria Invierii sa va umple casa si viata si sa va aduca pace in suflet si in gand. Hristos a inviat ! 9766 Bucuria Invierii sa va umple casa si viata si sa va aduca pace in suflet si in gand. Hristos a inviat ! Adaugat pe 14 Aprilie 2008

Un gand plin de lumina si tot ce-nseamna tihna, caci sufletul-i curat Hristos a Inviat! 9764 Un gand plin de lumina si tot ce-nseamna tihna, caci sufletul-i curat Hristos a Inviat!
Alege iepurasul favorit,culoarea favorita si dorinta preferata!Sa ai un pate Fericit iar iepurasii din felicitare sa vina la tine in cu darurile promise de toti trei!Hristos a Inviat! 9761 Alege iepurasul favorit,culoarea favorita si dorinta preferata!Sa ai un pate Fericit iar iepurasii din felicitare sa vina la tine in cu darurile promise de toti trei!Hristos a Inviat! Adaugat pe 10 Aprilie 2008

Invierea Lui Cristos sa ne lumineze gandurile, sufletul si viata.
Sa ne reinvie credinta si dragostea fata de El, fata de semeni...
Cristos a inviat! 9756 Invierea Lui Cristos sa ne lumineze gandurile, sufletul si viata.
Sa ne reinvie credinta si dragostea fata de El, fata de semeni...
Cristos a inviat! Adaugat pe 08 Aprilie 2008

Lumina si caldura Sfintelor Pasti sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintea, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.Sa va bucurati din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care va inconjoara.
Hristos a Inviat!
7723 Lumina si caldura Sfintelor Pasti sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintea, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.Sa va bucurati din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care va inconjoara.
Hristos a Inviat!
Adaugat pe 12 Aprilie 2007

Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas.

HRISTOS A INVIAT ! 7717 Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas.

HRISTOS A INVIAT ! Adaugat pe 11 Aprilie 2007

Luminoasa sarbatoare a Sfintelor Pasti sa coboare peste noi toti bucurii duhovnicesti, pace si buna intelegere, iar Hristos cel Inviat sa ne daruiasca sanatate si intru toate buna sporire. Hristos a Inviat! 7716 Luminoasa sarbatoare a Sfintelor Pasti sa coboare peste noi toti bucurii duhovnicesti, pace si buna intelegere, iar Hristos cel Inviat sa ne daruiasca sanatate si intru toate buna sporire. Hristos a Inviat! Adaugat pe 11 Aprilie 2007

Si de va fi sa vina Isus
Din ceruri inapoi la noi,
E semn c-a inviat credinta
C-a inviat cei bun in noi.
Paste fericit! 7711 Si de va fi sa vina Isus
Din ceruri inapoi la noi,
E semn c-a inviat credinta
C-a inviat cei bun in noi.
Paste fericit! Adaugat pe 11 Aprilie 2007

Crucea lumineaza drumul spre cer Arata slava, dreptatea Si da iertare si pace Tuturor celor care o privesc Hristos a Inviat! 7668 Crucea lumineaza drumul spre cer Arata slava, dreptatea Si da iertare si pace Tuturor celor care o privesc Hristos a Inviat! Adaugat pe 09 Aprilie 2007

Sa fim lumina din lumina,
Sa atatam celor din jur,
ca-n suflet s-a nascut Hristos!
HRISTOS A INVIAT! 7667 Sa fim lumina din lumina,
Sa atatam celor din jur,
ca-n suflet s-a nascut Hristos!
HRISTOS A INVIAT! Adaugat pe 09 Aprilie 2007

Multumesc.Si eu iti doresc ca Pastele sa-ti aduca multa lumina in inima ta si a familiei.Acea lumina sa-ti fie un calauzitor in drumul ce-l vei parcurge.
Paste fericit!
7660 Multumesc.Si eu iti doresc ca Pastele sa-ti aduca multa lumina in inima ta si a familiei.Acea lumina sa-ti fie un calauzitor in drumul ce-l vei parcurge.
Paste fericit!
Adaugat pe 09 Aprilie 2007

Fie ca Invierea Domnului nostru Isus Hristos sa aduca ininima ta pace, bucurie fericire si sa te faca sa te apropii tot mai mult de El ca sa poti trai o viata dupavoaia lui. HRISTOS A INVIAT ! 7653 Fie ca Invierea Domnului nostru Isus Hristos sa aduca ininima ta pace, bucurie fericire si sa te faca sa te apropii tot mai mult de El ca sa poti trai o viata dupavoaia lui. HRISTOS A INVIAT ! Adaugat pe 09 Aprilie 2007

Fie ca Lumina Invierii sa va umple sufletele de bucurii alaturi de cei dragi!
Hristos a Inviat! 7647 Fie ca Lumina Invierii sa va umple sufletele de bucurii alaturi de cei dragi!
Hristos a Inviat! Adaugat pe 08 Aprilie 2007

Un Paste fericit si fie ca toate dorintele sa vi se implineasca printr-o minune ca aceea a invierii Domnului Isus Cristos, care a dus in spate o cruce grea de lemn dar avea in piept o inima de aur, sunt dintre aceia care au o inima de lemn si pe care invierea ii poate ajuta sa inteleaga puterea iubirii... 7638 Un Paste fericit si fie ca toate dorintele sa vi se implineasca printr-o minune ca aceea a invierii Domnului Isus Cristos, care a dus in spate o cruce grea de lemn dar avea in piept o inima de aur, sunt dintre aceia care au o inima de lemn si pe care invierea ii poate ajuta sa inteleaga puterea iubirii... Adaugat pe 08 Aprilie 2007

Mantuitorul a avut o cruce de lemn si o inima de aur. Azi multi avem cruci de aur si inimi de lemn. Fie ca in clipa vestirii, intr-un glas al Invierii Celui fara de moarte, sa renasca si puterea noastra de a iubi si a ierta. Astazi lumea este foarte rea si respingatoare,mai ales in dragoste.Iti urez Paste fericit si iti spun Hristos A Inviat 7635 Mantuitorul a avut o cruce de lemn si o inima de aur. Azi multi avem cruci de aur si inimi de lemn. Fie ca in clipa vestirii, intr-un glas al Invierii Celui fara de moarte, sa renasca si puterea noastra de a iubi si a ierta. Astazi lumea este foarte rea si respingatoare,mai ales in dragoste.Iti urez Paste fericit si iti spun Hristos A Inviat Adaugat pe 08 Aprilie 2007

Sarbatorile Pascale sa va aduca bucurie, sanatate si fericire! Si sa ascultati de copiii vostri, caci vai de parintii care nu stiu de frica copiilor!
Hristos a inviat! 7632 Sarbatorile Pascale sa va aduca bucurie, sanatate si fericire! Si sa ascultati de copiii vostri, caci vai de parintii care nu stiu de frica copiilor!
Hristos a inviat! Adaugat pe 08 Aprilie 2007

Sarbatoarea Invierii Domnului imi ofera deosebitul prilej de a va adresa, din toata inima, multa sanatate, putere de munca si sa va bucurati de aceste binemeritate zile de sarbatoare alaturi de cei dragi. 7622 Sarbatoarea Invierii Domnului imi ofera deosebitul prilej de a va adresa, din toata inima, multa sanatate, putere de munca si sa va bucurati de aceste binemeritate zile de sarbatoare alaturi de cei dragi. Adaugat pe 08 Aprilie 2007

Sanatate din belsug,iubire fara margini si credinta neindoita.Sa ne bucuram impreuna de acest Paste frumos.HRISTOS A INVIAT 7616 Sanatate din belsug,iubire fara margini si credinta neindoita.Sa ne bucuram impreuna de acest Paste frumos.HRISTOS A INVIAT Adaugat pe 08 Aprilie 2007

Cer curat,pamant bogat,suflet impacat,spirit luminat,HRISTOS A INVIAT.Gand implinit.PASTE FERICIT 7601 Cer curat,pamant bogat,suflet impacat,spirit luminat,HRISTOS A INVIAT.Gand implinit.PASTE FERICIT Adaugat pe 08 Aprilie 2007

fie ca aceasta Sfanta Sarbatoare sa ne ajute sa fim mai buni,sa iertam si sa iubim neconditionat!O vacanta cat mai placuta iti doresc si un Paste fericit alaturi de cei dragi! 7598 fie ca aceasta Sfanta Sarbatoare sa ne ajute sa fim mai buni,sa iertam si sa iubim neconditionat!O vacanta cat mai placuta iti doresc si un Paste fericit alaturi de cei dragi! Adaugat pe 08 Aprilie 2007

Umbla veste-n tot orasul cum ca vine iepurasul
Sa v-aduca pe-nserat
Paste bun si Luminat! 7581 Umbla veste-n tot orasul cum ca vine iepurasul
Sa v-aduca pe-nserat
Paste bun si Luminat! Adaugat pe 08 Aprilie 2007

Gandurile bune si lumina Invierii sa va aduca liniste, impacare si clipe fericite. Paste fericit! 7578 Gandurile bune si lumina Invierii sa va aduca liniste, impacare si clipe fericite. Paste fericit!
El a avut o cruce de lemn si o inima de aur...azi multi au cruci de aur si inimi de lemn.Fie ca invierea LUI sa nasca si in noi putera de a ierta si a iubi! HRISTOS A INVIAT! 7574 El a avut o cruce de lemn si o inima de aur...azi multi au cruci de aur si inimi de lemn.Fie ca invierea LUI sa nasca si in noi putera de a ierta si a iubi! HRISTOS A INVIAT! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

"...si de va fi sa vina Isus/Din ceruri inapoi la noi/E semn c-a inviat credinta/C-a inviat cei bun in noi.Paste fericit 7565 "...si de va fi sa vina Isus/Din ceruri inapoi la noi/E semn c-a inviat credinta/C-a inviat cei bun in noi.Paste fericit Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Acum ca a trecut si postul Pastelui esti libera sa te reintorci la obiceiurile alimentare "sanatoase": carne, prajituri cu smantana si tot ce iti mai trece prin cap. Ai grija insa: Iepurasul a cam terminat stocul de pastile pentru stomac iar abonamentul la sala.ti-a expirat demult. Paste Fericit! 7563 Acum ca a trecut si postul Pastelui esti libera sa te reintorci la obiceiurile alimentare "sanatoase": carne, prajituri cu smantana si tot ce iti mai trece prin cap. Ai grija insa: Iepurasul a cam terminat stocul de pastile pentru stomac iar abonamentul la sala.ti-a expirat demult. Paste Fericit! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Sunt momente cand ne amintim cu mult drag de oamenii deosebiti din viata noastra.Si atunci multumim Domnului ca ei exista.Paste Fericit! 7562 Sunt momente cand ne amintim cu mult drag de oamenii deosebiti din viata noastra.Si atunci multumim Domnului ca ei exista.Paste Fericit! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Fie ca Sfintele Sarbatori de Paste sa va aduca linistea sufleteasca, multa sanatate si numai bucurii!
HRISTOS A INVIAT 7559 Fie ca Sfintele Sarbatori de Paste sa va aduca linistea sufleteasca, multa sanatate si numai bucurii!
HRISTOS A INVIAT Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Paste mielul fericit,
Oul sade inrosit,
De rusine s-a scumpit,
Iar iubitul Iepuroi,
Sa v-aduca Euroi,
Fericire, sanatate,
Mult noros, si spor la toate!

PASTE FERICIT! 7553 Paste mielul fericit,
Oul sade inrosit,
De rusine s-a scumpit,
Iar iubitul Iepuroi,
Sa v-aduca Euroi,
Fericire, sanatate,
Mult noros, si spor la toate!

PASTE FERICIT! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Iubeste, iarta cum numai Hristos te-a invata
Crede si uita tot ce-ai indurat.
Hristos ti-e lumina, caci El te-a creat.
Sa nu uitam, numai Hristos ne-a salvat.

HRISTOS A INVIAT! 7538 Iubeste, iarta cum numai Hristos te-a invata
Crede si uita tot ce-ai indurat.
Hristos ti-e lumina, caci El te-a creat.
Sa nu uitam, numai Hristos ne-a salvat.

HRISTOS A INVIAT! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Sfintele sarbatori de Paste sa va aduca liniste in suflet, multa bucurie, sanatate, fericire si puterea de a darui si ajuta semenii.
Hristos a Inviat! 7513
Sfintele sarbatori de Paste sa va aduca liniste in suflet, multa bucurie, sanatate, fericire si puterea de a darui si ajuta semenii.
Hristos a Inviat! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

"Luminoasa sarbatoare a Sfintelor Pasti sa coboare peste noi toti bucurii duhovnicesti, pace si buna intelegere, iar Hristos cel Inviat sa ne daruiasca sanatate si intru toate buna sporire. Sarbatori fericite!" " 7511 "Luminoasa sarbatoare a Sfintelor Pasti sa coboare peste noi toti bucurii duhovnicesti, pace si buna intelegere, iar Hristos cel Inviat sa ne daruiasca sanatate si intru toate buna sporire. Sarbatori fericite!" " Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Sfintele Sarbatori sa va inunde sufletul de pace si credinta, sa va umple casa de lumina si sa va aduca mai aproape de cei dragi ! 7506 Sfintele Sarbatori sa va inunde sufletul de pace si credinta, sa va umple casa de lumina si sa va aduca mai aproape de cei dragi ! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Sfintele Sarbatori Pascale sa va inunde sufletul de pace si credinta, sa va umple casa de lumina si sa va aduca mai aproape de cei dragi! Cristos a inviat! 7505 Sfintele Sarbatori Pascale sa va inunde sufletul de pace si credinta, sa va umple casa de lumina si sa va aduca mai aproape de cei dragi! Cristos a inviat! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Invierea este un act divin, ce ne da noua existenta firii noastre. Un fapt care ne priveste pe noi, ne este data s-o dobandim si s-o intelegem. Fie ca astfel sa devenim mai curati si mai buni. Hristos a inviat! 7504 Invierea este un act divin, ce ne da noua existenta firii noastre. Un fapt care ne priveste pe noi, ne este data s-o dobandim si s-o intelegem. Fie ca astfel sa devenim mai curati si mai buni. Hristos a inviat! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

La voi intr-adevar se pune problema unui nou inceput, asa ca sa-l aveti din plin! 7503 La voi intr-adevar se pune problema unui nou inceput, asa ca sa-l aveti din plin! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Dragoste care sa reinvie in fiecare dintre noi toate virtutile crestine pentru care Isus sia dat viata.

Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara daruind iubire celor dragi.
Cu seninatate, si armonie sa ne iubim unii pe altii, cinstind creatia suprema a lui Dumnezeu caci doar prin aceasta dovedim ca Isus Hristos e cu adevarat viu in inimile nostre.HRISTOS A INVIAT

PASTE FERICIT 7500 Dragoste care sa reinvie in fiecare dintre noi toate virtutile crestine pentru care Isus sia dat viata.

Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara daruind iubire celor dragi.
Cu seninatate, si armonie sa ne iubim unii pe altii, cinstind creatia suprema a lui Dumnezeu caci doar prin aceasta dovedim ca Isus Hristos e cu adevarat viu in inimile nostre.HRISTOS A INVIAT

PASTE FERICIT Adaugat pe 07 Aprilie 2007

Lumina si ...Inchide Lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintile, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.
Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi.
PASTE FERICIT! 7498 Lumina si ...Inchide Lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintile, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.
Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi.
PASTE FERICIT! Adaugat pe 07 Aprilie 2007

La sarbatoarea Invierii Domnului nostru Isus Hristos ingerii luminii deschid porti, concerteaza, dezumbresc si pogoara spectrul iubirii divine din nou - acest model al intregii creatii - "intru auzitul, vazutul, adanc traitul si intelepciunea truditorului".
Fie ca toate virtutile crestine sa reinvie in clipa aceasta de gratie, in fiecare dintre noi.
Cu seninatate, limpede adevar si armonie sa ne cinstim unii pe altii, cinstind creatia suprema a lui Dumnezeu. Hristos a Inviat! 7495 La sarbatoarea Invierii Domnului nostru Isus Hristos ingerii luminii deschid porti, concerteaza, dezumbresc si pogoara spectrul iubirii divine din nou - acest model al intregii creatii - "intru auzitul, vazutul, adanc traitul si intelepciunea truditorului".
Fie ca toate virtutile crestine sa reinvie in clipa aceasta de gratie, in fiecare dintre noi.
Cu seninatate, limpede adevar si armonie sa ne cinstim unii pe altii, cinstind creatia suprema a lui Dumnezeu. Hristos a Inviat! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Inchide
Lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintile, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.
Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi.
PASTE FERICIT! 7493
Inchide
Lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintile, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.
Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi.
PASTE FERICIT! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Speranta, armonie si pace toate inconjurate de iubire si lumina sfintelor sarbatori de Paste 7492 Speranta, armonie si pace toate inconjurate de iubire si lumina sfintelor sarbatori de Paste Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Dragii mei
Sa aveti parte de un Paste Fericit,de ganduri bune si senine, de bucurii si speranta si nu in ultimul rand, de multe-multe oua colorate!happy 7489 Dragii mei
Sa aveti parte de un Paste Fericit,de ganduri bune si senine, de bucurii si speranta si nu in ultimul rand, de multe-multe oua colorate!happy Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Ce am gresit - sa ne fie iertat, ce am iubit - sa ne lumineze calea,
ce am sperat - sa se realizeze, ce am sacrificat - sa nu simta durere, ce vrem sa devenim - sa ne fie pus in suflet din Sufletul Inegalabil al Lui Christos, ca sa renastem in bucurie! Christos a Inviat ! 7488 Ce am gresit - sa ne fie iertat, ce am iubit - sa ne lumineze calea,
ce am sperat - sa se realizeze, ce am sacrificat - sa nu simta durere, ce vrem sa devenim - sa ne fie pus in suflet din Sufletul Inegalabil al Lui Christos, ca sa renastem in bucurie! Christos a Inviat !
Binecuvantarea Divina, Lumina si Iubirea Mantuitorului nostru Ceresc sa va patrunda in suflet, sa va aduca pace, sanatate sufleteasca si MANTUIRE.
HRISTOS A INVIAT! 7486 Binecuvantarea Divina, Lumina si Iubirea Mantuitorului nostru Ceresc sa va patrunda in suflet, sa va aduca pace, sanatate sufleteasca si MANTUIRE.
HRISTOS A INVIAT! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

In acest an iepurasul o sa se grabeasca sa ajunga la tine pentru a-ti da plicul cu cei o mie de pupicei de la mine... 7485 In acest an iepurasul o sa se grabeasca sa ajunga la tine pentru a-ti da plicul cu cei o mie de pupicei de la mine... Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Lumina, speranta,putere de-a merge pe drumul vietii cu fruntea sus,incredere in forta ta si multa dragoste de la cei dragi. 7483 Lumina, speranta,putere de-a merge pe drumul vietii cu fruntea sus,incredere in forta ta si multa dragoste de la cei dragi. Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Cu prilejul Invierii Domnului nostru Iisus Hristos, va dorim Sarbatori Fericite, noroc in casa si implinirea tuturor dorintelor! Hristos a Inviat! 7478 Cu prilejul Invierii Domnului nostru Iisus Hristos, va dorim Sarbatori Fericite, noroc in casa si implinirea tuturor dorintelor! Hristos a Inviat! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

" La Sarbatoarea Sfintelor Pasti sa coboare linistea si pacea , minunea Invierii lui Isus sa dainuie in inimile tuturor , sa va lumineze viata si sa va aduca renasterea credintei , a sperantei , a bucuriei , cu bunatate si caldura in suflete ! In noaptea de Inviere clopotele bat , iar noi va spunem cu drag : Hristos a Inviat " 7473 " La Sarbatoarea Sfintelor Pasti sa coboare linistea si pacea , minunea Invierii lui Isus sa dainuie in inimile tuturor , sa va lumineze viata si sa va aduca renasterea credintei , a sperantei , a bucuriei , cu bunatate si caldura in suflete ! In noaptea de Inviere clopotele bat , iar noi va spunem cu drag : Hristos a Inviat " Adaugat pe 06 Aprilie 2007

... si de va fi sa vina Isus
Din ceruri inapoi la noi,
E semn c-a inviat credinta
C-a inviat cei bun in noi.
Paste fericit! 7469 ... si de va fi sa vina Isus
Din ceruri inapoi la noi,
E semn c-a inviat credinta
C-a inviat cei bun in noi.
Paste fericit! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Aprindeti candelele toate
ISUS coboara printre noi !
Dati dusmania la o parte ,
Si ajutati-va-ntre voi . 7468 Aprindeti candelele toate
ISUS coboara printre noi !
Dati dusmania la o parte ,
Si ajutati-va-ntre voi . Adaugat pe 06 Aprilie 2007

DOMNUL a daruit oamenilor cea mai mare minune a lumii: INVIEREA FIULUI SAU, iar oamenii, recunoscatori, au facut-o cea mai mare sarbatoare a lor. Prilej cu care, cu piosenie, isi primenesc sufletele si se simt mai aproape de ei insisi si de ceilalti. Fie ca ca aceasta sarbatoare sa va faca sa simtiti astfel in tot acest an. 7457 DOMNUL a daruit oamenilor cea mai mare minune a lumii: INVIEREA FIULUI SAU, iar oamenii, recunoscatori, au facut-o cea mai mare sarbatoare a lor. Prilej cu care, cu piosenie, isi primenesc sufletele si se simt mai aproape de ei insisi si de ceilalti. Fie ca ca aceasta sarbatoare sa va faca sa simtiti astfel in tot acest an. Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Fie ca sarbatorile de Paste sa va aduca lumina in suflete si multa fericire.Daruiti cat mai multa dragoste celor din jurul vostru si iertati greselile ca sa puteti sa primiti la randul vostru iertarea lui Dumnezeu!PASTE FERICIT SI HRISTOS A INVIAT! 7454 Fie ca sarbatorile de Paste sa va aduca lumina in suflete si multa fericire.Daruiti cat mai multa dragoste celor din jurul vostru si iertati greselile ca sa puteti sa primiti la randul vostru iertarea lui Dumnezeu!PASTE FERICIT SI HRISTOS A INVIAT! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Sarbatoarea Sfanta a Invierii domnului sa va aduca pace in suflet,incredere,lumina, iubire,speranta, sa ne faca sa fim mai intelepti, mai buni si sa aducem bucurii si sufletul celorlalti.PASTE FERICIT! 7453 Sarbatoarea Sfanta a Invierii domnului sa va aduca pace in suflet,incredere,lumina, iubire,speranta, sa ne faca sa fim mai intelepti, mai buni si sa aducem bucurii si sufletul celorlalti.PASTE FERICIT! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Invierea Domnului sa ne aduca in sufletele noastre incredere,lumina,iubire, speranta, sa ne faca sa fim mai intelepti, mai buni si sa aducem la randul nostru bucurii in sufletul altora.PASTE FERICIT! 7451 Invierea Domnului sa ne aduca in sufletele noastre incredere,lumina,iubire, speranta, sa ne faca sa fim mai intelepti, mai buni si sa aducem la randul nostru bucurii in sufletul altora.PASTE FERICIT! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Cioc! Cioc! Astazi am iesit din ou special pentru tine,anul acesta iepurasul sa vina la tine incarcat cu bunatati si sa nu uite sa iti dea si plicul cu cei o suta de pupici pe obraz happy. Va urez un Paste fericit cu rasete si voie buna. 7447 Cioc! Cioc! Astazi am iesit din ou special pentru tine,anul acesta iepurasul sa vina la tine incarcat cu bunatati si sa nu uite sa iti dea si plicul cu cei o suta de pupici pe obraz happy. Va urez un Paste fericit cu rasete si voie buna. Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Bucuria vine din lucruri marunte...
...linistea vine din sufletele noastre...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre
Paste Fericit alaturi de cei dragi! 7427 Bucuria vine din lucruri marunte...
...linistea vine din sufletele noastre...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre
Paste Fericit alaturi de cei dragi! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.
PASTE FERICIT! 7422 Lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare.
PASTE FERICIT! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Nasterea Domnului sa-ti umple sufletul de lumina , ochii de lacrimile bucuriei , mintea de ganduri frumoase si inima de iubire ! HRISTOS A INVIAT ! 7421 Nasterea Domnului sa-ti umple sufletul de lumina , ochii de lacrimile bucuriei , mintea de ganduri frumoase si inima de iubire ! HRISTOS A INVIAT ! Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi ,sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa,bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca. 7415 Sarbatori fericite alaturi de cei dragi ,sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa,bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca. Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Fie ca Sfintele Pasti sa va lumineze sufletul si casa, sa va aduca numai bucurie si sanatate, iar Dumnezeu sa va aiba in paza!
PASTE FERICIT 7412 Fie ca Sfintele Pasti sa va lumineze sufletul si casa, sa va aduca numai bucurie si sanatate, iar Dumnezeu sa va aiba in paza!
PASTE FERICIT Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Ne alaturam si noi iepurasului si-l ajutam sa va aduca multe bucurii ,sanatate si pace in suflet.SARBATORI FERICITE ,HRISTOS A INVIAT

7408 Ne alaturam si noi iepurasului si-l ajutam sa va aduca multe bucurii ,sanatate si pace in suflet.SARBATORI FERICITE ,HRISTOS A INVIAT

Adaugat pe 06 Aprilie 2007

Cand Iisus Hristos a fost rastignit pentru noi muritorii vroia ca oameni sa traiasca in pace,sa ierte si sa iubeaca.Fie ca sarbatorile de Paste sa te ajute sa fi mai bun,mai intelegator si mai iubitor.HRISTOS A INVIAT! 7403 Cand Iisus Hristos a fost rastignit pentru noi muritorii vroia ca oameni sa traiasca in pace,sa ierte si sa iubeaca.Fie ca sarbatorile de Paste sa te ajute sa fi mai bun,mai intelegator si mai iubitor.HRISTOS A INVIAT! Adaugat pe 05 Aprilie 2007

Cei doi iepurasi mascote, sa va aduca buna dispozitie cu care sa va desfatati în dragalasenii si gingasii, tot anul pana la urmatorul Paste 7402 Cei doi iepurasi mascote, sa va aduca buna dispozitie cu care sa va desfatati în dragalasenii si gingasii, tot anul pana la urmatorul Paste!
gata funda te rogbig grin?

3 răspunsuri:
| cannabiss6 a răspuns:

Nu știu. Mie tatae, când eram mic, mereu îmi făcea urări, chiar dacă nu era paște: „Paștele mă-tii de copil neastâmpărat!" sau „'ți Hristoșii mă-ti de copchil!"

| ifeelfunny a răspuns:

1.Hristos a inviat! Un inger alb pe o lalea va treceazi prin casa ta si iti va spune bland, soptit: paste fericit!
2.Umbla veste-n tot orasul cum ca vine iepurasul Sa v-aduca pe-nserat Paste bun si Luminat!
3.In noaptea de inviere clopotele bat, iar eu iti urez un Hristos a inviat.
4. Paste fericit! laughing)

| Allyson196 a răspuns:

Iepuroiul nu mai vine,
Ca nu prea se simte bine:
A aflat din Parlament
Ca e CRIZA in buget...
Asa ca s-a imbatat,
Ca sa nu fie CRIZAT...
PASTE FERICIT

Un inger bland din cer coboara,
Se roaga-n taina, apoi zboara
De-acolo sus el ne trimite:
Un zambet bland, o raza calda
Si trei cuvinte:
Hristos a inviat!

In noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanari aprinse, cu sufletul curat, sa spunem impreuna...HRISTOS A INVIAT!

Sårbåtoarea Pastelui ne reaminteste cåci Hristos A Murit ca noi så tråim si A Inviat pentru ca noi så avem viatå vesnicå! Doresc ca El så vå ajute pe toti så fiti constienti de acest lucru minunat si Hristos så fie viu in inimile tuturor! Un paste fericit.