| matadoru a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie cateva urari de paste, pentru ca vreau sa trimit la rude niste SMS-uri si nu stiu ce sa le scriu!?

Răspuns Câştigător
| xjustfearless a răspuns:

Iepurasul mustacios e de paste norocos, nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete. Pasca, oua inrosite, cozonacu, mielul fript si un PASTE FERICIT!

In zi de sarbatoare can clopote bat lumanari aprinse cu sufletul curat sa spunem impreuna "HRISTOS A INVIAT"

Hristos a inviat! Un inger alb pe o lalea va treceazi prin casa ta si iti va spune bland, soptit: "PASTE FERICIT"!

Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas. Fie Ca Sarbatoarea Invierii Domnului Sa Va Aduca In Case Lumina, Dragoste, Intelegere Si Sanatate! HRISTOS A INVIAT!

Umbla veste-n tot orasul cum ca vine iepurasul Sa v-aduca pe-nserat Paste bun si Luminat!

Si de va fi sa vina Iisus din ceruri inapoi la noi, E semn ca a inviat credinta, ca a inviat ce-i bun in noi

Paste mielul fericit, Oul sade inrosit, De rusine s-a scumpit, Iar iubitul iepuroi Sa-ti aduca euroi, Fericire, sanatate, mult noroc si spor la toate

3 răspunsuri:
| camelia1812 a răspuns:

Http://www.jurnale.ro/Urari_paste.html
http://www.e-dragoste.ro/texte-de-dragoste/Urari-de-paste/
dar cel mai bine un mesaj trimis din suflet;)

si Paste Fericit :D

| xjustfearless a răspuns:

Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta! Un Paste fericit alaturi de cei dragi!

Iisus sa va ierte pacatele, lacrimile Maicii Domnului sa va spele necazurile din suflet! Paste Fericit!

Liniste sufleteasca, belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii Domnului. Paste Fericit!

Bucuria vine din lucruri marunte, linistea vine din suflet, lumina vine din inima fiecaruia! Va urez un PASTE FERICIT

Iubeste, iarta, cum EL te-a invatat, Crede si uita tot ce-ai indurat. EL ti-e lumina, caci EL te-a creat. Sa nu uitam, numai EL ne-a salvat, HRISTOS A INVIAT
Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta! Un Paste fericit alaturi de cei dragi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai trimite n simplu Hristos a Inviat, si un Sarbatori fericite (desi mie asta imi suna a craciun), sau trimite mesaje personalizate fiecarei persoan in parte. Nu prea sunt apreciate mesajele luate de pe net si trimise la fel la toata lumea, sincer...