| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu momentele subiectului la urmatoarele operebalaurul sau haralambie de la Mihail Sadoveanu,,, Amintiri din copilarie partea I A II a si A III A,,,,, hultanul de M Sadoveanu

2 răspunsuri:
| LostHappiness a răspuns:

Copile, inainte de a intra pe TPU, incearca sa mai citesti si titlul cartii. Amintiri din copilarie a fost scrisa de Ion Creanga, Sadoveanu nu are nici o treaba cu asa ceva. Asta fiind prima parte. A doua parte consta in faptul ca TPU nu este site pentru a rezolva temele. ^_^ Gandeste si singur. Si tot pe cei de pe TPU o sa ii rogi sa iti scrie si testamentul? smug

| criisz a răspuns:

Sunt curioasa ce ar zice profesoara ta de romana daca ar vede cum te rogi tu pe net ca niste necunoscuti sa-ti faca tema. Mai bine ia si invata, ca nu strica.