| RoxanaAndreeaBianca a întrebat:

Vreau si eu niste status de tristete straight faceca si cum nai exista. Dau Funda pentru cele mai bune

Răspuns Câştigător
| ZuzaTA a răspuns:

Hey:X Uite iti dau un site unde poti gasi : http://ymstatus.com/Negativiste-Triste.php iti poti alege de aici, dar mai stiu si eu altele : orice razb0i este mai usor in d0i

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•:)

Prefa`te ca esti proasta, prefa`te ca nu`ti pasa. dar pentru lume n`ar conta la cat esti de frumoasa; x

Îmi vine sa râd, am impresia ca esti tâmpit! Ce mortii tai ti-am facut sa nu dormi linistit?

Stiu ca in inima ta mereu voi fi pe primuu`looccc;;):X

You give me sunrise with your smile:X

Never be aloneee:X

Aş renunţa la toate pentru noi
Nu pentru iubire; x

Am realizat ca esti un prieten adevarat
Niciodata nu ai uitat sa fi langa mine
Si eu voi fi la fel langa tine!:X

Esti mangaiere fina care mi-a placut!:">

Ce aveam de mult avem si acum dar mai intens
O prietenie stransa si-un suflet imens >; d<

Someone’s changed me, something’s saved me and this is who I am.Although I was blinded my heart let me find out, that truth makes a better women. Te iubesc enorm.

Am nevoie de singuratate, ca e destul sa ma gândesc la un chip omenesc ca sa-mi vina sa urlu /;("

Uneori te sim? i cel puternic – e? ti tu, îi ai pe ei, ei sunt acolo.Tu e? ti cine? i.ai propus sa fii.Î? i vei aminti de ei.Dar ea? Vezi tu.pe ea n.ai cum s.o ui? i."

Nu e nimic de iertat când stii ca ai chemat la tine toate experientele din viata ta. De ce te.ai încrunta la cei care îti aduc ceea ce ai cerut?"

Dupa anumite nopti ar trebui sa ne schimbam numele, caci cu adevarat nu mai suntem acelea? i persoane.;("

Ramân pasiva fa? a de ce se spune despre mine, sunt o tona de vorbe.n vânt, niciuna nu.i de bine. Oriunde merg sunt câ? iva care mi.ar sparge fa? a? i câteva pe care le. apuca grea? a. "

Minciuna doare, gesturile îndeparteaza, atitudinea produce ura, gre? elile nasc regrete? i persoanele. schimba persoane."

Caut iar fericire Intr’un strop de iubire! *)"

\Un barbat pe care l.am iubit plus acela? i barbat care nu m.a iubit fac zero! "

Vreau privirea aia, vreau acel glas Care ma iubeste si ma scoate din impas!"

Au fost momente de aur,au fost sclipiri de lumina, au fost lucruri pe care nu le-as mai face niciodata."

: "La nimic nu ne decidem mai iute ca la despartirile pe veci."

Suntem prea grabiti sa mai observam lucrurile frumoase nu?

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi!"""

Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-

I care about you, I care about me… No, no worry, yes I`m able to be free! :d."

Plecând prin diferite stări in functie de combinări )."

Eiii bine nu incerc sa te conving… Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul. Imi aleg tipul preferat de baiat…"

"Iti spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum …."

"Ei mi-au spus că timpul trece tic-tac…tic- tac. Că treaba se răceshte. :

"Sh n`am de gând, să te mai las curând… Sh totusi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând."

"Intr`un final, neashteptat… Lumânările se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating…"

Intr`o oarecare masură e tare… Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare."

"Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire… Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire?"

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant… :-"."

N`am dor de casă că nu m`am pocait. Sh lasă`mă frate să rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lasi afara sentimente, clar, devi slab!"

Sh am intzeles odată cu timpu` că nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? :">."

Dacă vrei sa pleci să stii că nu e vina mea. N`o să mă convingi, nu e vina mea.;;)."

"♥ Vreau sa zambesc, e dimineata. Tre’ sa’mi pastrez pofta de viata! ♥"

Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus :>!

Poate sa se puna si-n cuR si-n Kp. ca tot de mine aRe drag :">

"♥ Dar esti departe! Te vreau aproape! ♥"

Si am alergat sa invat sa visez! Si am alergat sa invat sa iubesc. :-j! ♥"

"♥ Stiu ca sunt pe lume mii de flori! Dar numai tradafirii imi dau fiori! :">. :-". ♥"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista :">. ♥"

"♥ Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult?♥"

"♥ Durerea te’a maturizat,te’a pus pe ganduri :">! Te’a invatat sa citesti printre zambete si randuri.:x! ♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti! ♥"

"♥ Stii si tu,au trecut momentele…Doar eu si cu tine Ia spune, iti mai aduci aminte? ♥"

"ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost

Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-

I care about you, I care about me… No, no worry, yes I`m able to be free! :d."

Plecând prin diferite stări in functie de combinări )."

Eiii bine nu incerc sa te conving… Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul. Imi aleg tipul preferat de baiat…"

"Iti spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum …."

"Ei mi-au spus că timpul trece tic-tac…tic- tac. Că treaba se răceshte. :

"Sh n`am de gând, să te mai las curând… Sh totusi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând."

"Intr`un final, neashteptat… Lumânările se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating…"

Intr`o oarecare masură e tare… Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare."

"Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire… Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire?"

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant… :-"."

N`am dor de casă că nu m`am pocait. Sh lasă`mă frate să rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lasi afara sentimente, clar, devi slab!"

Sh am intzeles odată cu timpu` că nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? :">."

Dacă vrei sa pleci să stii că nu e vina mea. N`o să mă convingi, nu e vina mea.;;)."

"♥ Vreau sa zambesc, e dimineata. Tre’ sa’mi pastrez pofta de viata! ♥"

"♥ Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus :>! ♥"

Poate sa se puna si-n cuR si-n Kp. ca tot de mine aRe drag :">"

"♥ Dar esti departe! Te vreau aproape! ♥"

Si am alergat sa invat sa visez! Si am alergat sa invat sa iubesc. :-j! ♥"

"♥ Stiu ca sunt pe lume mii de flori! Dar numai tradafirii imi dau fiori! :">. :-". ♥"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista :">. ♥"

"♥ Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult?♥"

"♥ Durerea te’a maturizat,te’a pus pe ganduri :">! Te’a invatat sa citesti printre zambete si randuri.:x! ♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti! ♥"

"♥ Stii si tu, au trecut momentele…Doar eu si cu tine Ia spune, iti mai aduci aminte? ♥"

"ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost"

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

daca nu halesti ce facem, taci si ne lasi in pace

Daca as putea i`as da parte din mine, Vreau sa o vad zambind urland de fericire

Sper ca te'am ajutat :X :-* :-* >:D

3 răspunsuri:
| Nituallex93 a răspuns:

Nu are rost sa te mai complici cu statusuri aiurea.
Pur si simplu nu mai intra pe mess(sau pentru ce anume vrei status).
Semn mai clar cum ca nu ai exista nu este.
Succes!

| Gaby07 a răspuns:

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

| euniky a răspuns:

Asculta melodia onmbladon-cheia de sub pres si iti alegi de acolohee hee