| tpuareproblemetehnice a întrebat:

Vreau si eu siteuri cu statusuri mistoo[sau statusuri direct]

Răspuns Câştigător
| Slim a răspuns:

De multe ori în viata ajungi sa te grabesti, si nu apuci sa vezi ce frumos poti sa traiesti

Ea a fost langa mine cand altii cautau doar scuze ! Am invatat atatea,si am vazut cu greu .Ca prietena cea mai buna inseamna o a2-a Eu.

E de ajuns sa am incredere in mine, in ce pot sa fac ca sa fie bine. Poate intr-o zi iti vei aminti c-am avut odata grija de tine

Lasa ploaia sa vina.sa treaca.lasa cerul sa cada.Sfintii sa vada ca oamenii plang cateodatahappy

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta.

De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce sihh` speranta moare ultima!

Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte. Scopul ? Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa reflecte !

Tragem cu dintii de ce ne apartine, nu ne intereseaza de altii – ce fac, unde, si cu cine.

un copil prea mic intr-o lume prea mare,un copil prea cuminte intr-o lume prea rea, un copil prea dulce intr-o lume prea amara

E o poveste fara nume si fara autor , Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor

Nu ne-am nascut în puf, dar ne bucuram de viata. Putem zâmbii daca vrem, în fiecare dimineata !

Totusi mi-e dor de copilarie, mi-e dor de noi. Mi-e dor de zilele-n casa când afara erau ploi. Mi-e dor de tot ce-a durut si acum începe sa ma amuze. Caci amintirile îmi pun zâmbetul pe buze !

Nu ! N’am stiut ! Ca lucrurile bune, sunt bune doar la început

Ramâi copilul vesel indiferent de adversari, ca lumea e prea mica pentru atâtia oameni mari.

A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

Va veni odata vremea, cand in urma vei pricvi, ai vrea sa reinvie toate. nebunii si bucurii, dar trecutul se ascunde, nu mai vine niciodata. Doar o amintire spune, Ca. S-a intamplat odata!

Stii, nimic nu mai e la fel! Copilaria s-a maturizat sever.

Eram copii, era frumos, era cantr-o poveste, era atunci, era si-a fost, era si nu mai este!

Sii. Ma gandesc la ce nu e permis, la ce cred unii ca e interzis, la ce numesc eu vis.

Fara sa vrei, si fara sa-ti dai seama, nu-i mai ai in preajma p tata si pe mama! sad

Mi-aş dori să mai fiu fetiţa mică, pentru că juliturile din genunchi se vindecă mai repede decât inimile frânte !

Cică visele se sting de parcă le scoţi din priză.

Ce faci cand iti raman doar amintirile?

Ba, mai ţii minte când visam şi desenam ‘’ I love you’’ pe trotuar ?

Am crescut! Am lăsat în urmă` un trecut ! Şi scum, cu capu` sus, pot spune că am ajuns unde am vrut !

Visez cu ochii deschişi la o lume mai bună. Rămâne doar visul că toată lumea e nebună. E un coşmar. În mintea mea altă lume-mi creez. Viaţa merge înainte, dar continui să visez.

Încă te uiţi la poze, de mult făcute. Şi realizezi că-s doar amintiri pierdute.

Vreau si eu copilaria inapoi! ... Si de restul caramele! happy

As vrea sa locuiesc pe o strada desenata de un copil. Sa fiu,sa cred si sa simt ce poate exprima el in culori, in gesturi.Sa fiu intensitatea gandurilor lui.(Original) waiting

Lasa...lasa ploaia sa treaca! Vocea iubirii intr-o zi n-o sa mai taca, lasa, lasa cerul sa cada, Ingerii sa planga pentru ultima data! love struck

Lasa ploaia sa vina, sa treaca... lasa cerul sa cada, Sfintii sa vada ca oamenii plang cateodata. oh go on

Ezită să crezi că viaţa e tristă. Sunt lucruri între voi ce stau încă pe listă! happy

Am crescut! Am lăsat în urmă` un trecut ! Şi scum, cu capu` sus, pot spune că am ajuns unde am vrut !

De ce oare te-aş aştepta un veac? La naiba ! Dragostea e doar un fleac.

Am auzit cum că ar fi un loc, undeva departe, ca`n poveşti şi basme, da` undeva peste munţi şi ape, plin de culoare şi soare şi cică problemele au rezolvare toate love struck !

Visez cu ochii deschişi la o lume mai bună. Rămâne doar visul că toată lumea e nebună. E un coşmar. În mintea mea altă lume-mi creez. Viaţa merge înainte, dar continui să visez.

Fără să vrei, fără să îţi mai dai seama, nu-i mai ai în preajmă pe tata şi pe mama. sad

Visele sunt ruinate, s`a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu`mi complic viata !

Iubeşte-mă, urăşte-mă ! În ambele cazuri ti-e gândul la mine !

Acum ecoul tău îţi spune aşa : „ Chiar dacă ai puterea să ascunzi, ţi-e dor de ea!"

Pentru ea eşti o scrisoare, Care ajunge prea taziu !

Siii... ma gandesc la ce nu e permis,la ce cred unii ca e interzis,la ce numesc eu Vis. sad

Am început să delirez. Atmosfera e de vis. Urc mai sus. Tot mai sus. Am ajuns în Paradis.

Adânc în sufletul meu ştiam un lucru, şi anume câtă putere îţi dădea dragostea să distrugi pe cineva.

Deşi am trecut prin multe, suntem încă împreună. Căci nu poţi să cazi, când ţii pe cineva de mână.

Tragem cu dinţii de ce ne aparţine, nu ne interesează de alţii – ce fac, unde, şi cu cine.

A fost greu şi ştii că am dreptate! Am ţinut capul sus şi am mers mai departe. Nu mă interesează ce crezi despre mine. Înainte să spui ceva, uite-te la tine !

Dupã primul’ fum viaţa nu mai pare durã ,E doar o pãrere deci mai trag o turã !

Te doare’ cand vezi că nu’mi mai pasă. Şi îţi zic mereu ‘ Nu mai contează !’ Lasă. .

Ba, mai ţii minte când visam şi desenam ‘’ I love you’’ pe trotuar ?

Avem povestea specială din viaţa asta banală, gramu’ de suspans, necesar pentru a ieşi din impas !

Pareti frumoase, aproape culte. Atat de proaste si din ce in ce mai multe!frustratedoh go onlaughing

Sa taci cand vorbesc eu! nu-mi place sa minti atat timp cat mint si eu, nu suport sa imi spui [pa] nu uita! asta e replica mea! waiting

Eram copii,era frumos! era cantr`o poveste! era atunci,era si-a fost! era si nu mai este sigh

Tu nu ma crezi cat te iubesc! si nici nu`ti pasa cat ma doare, indiferenta ti`o citesc.Pe fata ta nepasatoare oh go on

Sa nu versi lacrimi de invins,cand esti in pragul tineretii! pastreaza`le! ai mult de plans, pe drumul nesfarsit al vietii broken heart

Pentru cine m`a acuzat c`as fi uitat de unde am plecat! waiting Ma faci sa rad laughing Niciodata n`ai stiut de unde am inceput [-x

Lasa ploaia sa vina,sa treaca,lasa cerul sa cada! Sfintii sa vada ca oamenii plang cateodata oh go on

E de ajuns sa am incredere in mine,in ce pot sa fac sa fie bine,poate intr-o zi.iti vei amintii c`am avut odata grija de tine!

Faima existentei umane nu consta in a traii! ci in a stii oentru ce traiesti!

fiecare devine eroul propiei sale vieti

Rade atat timp cat respiri si iubeste atat timp cat traiesti!

Intamplator oricine poate iubii broken heart

Te iubesc! Dar las`ca-mi trece oh go onlaughing

Sa ai puterea sa spui Da.
Caci ai curajul sa spui Nu.
Si`n fiecare clipa grea,
Sa fi mereu acelasi Tu.

Fiecare devine eroul propiei sale vieti.

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.

Trandafirul infloreste,cel ce scrie te iubeste! tot asa si cititorul sa iubeasca scriitoru!

Pe masuta mea de brad,stau cu capul aplecat,aplecat si pus pe ganduri,cum sa`ncep aceste randuri straight face

Sunt doar un copil! intr-o lume mult prea mare! :-s

Tu cand te-ai nascut,te-a nascut plangand,iar cei ce te-asteptau,te asteptau razand.Fa asfel ca in viata atunci cand te vei stinge, sa-i parasesti razand,pe cei ce te vor plange. oh go on

Ultimul vers toti ar trebui sa`l stie! Imi oresx...Ce`mi doresti tu mie,sa ti` se`ntample tie. :*

De cate ori ma vei privi,cu ura sau manie, de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie. happy

Stii? E usor sa zambesti! Cand ai incredere in ceea ce esti!

De multe ori in viata, ajungi sa te grabesti! Si nu apuci sa vazi, cat de frumos poti sa traiesti.

Desi am trecut prin multe,suntem inca impreuna, caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana. big grin

Ea a fost langa mine cand altii cautau doar scuze ! Am invatat atatea,si am vazut cu greu . Ca prietena cea mai buna inseamna o a2-a Eu.

Ca astazi cazi, te ridici, maine-ti trece, Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste, Ca impreuna trecem peste tot, Ca o prietenie trece si prïn foc.

E de ajuns sa am incredere in mine, in ce pot sa fac ca sa fie bine. Poate intr-o zi iti vei aminti c-am avut odata grija de tine

I LovE You E in EngleZa Je T`aIme In FranCezA DaR iN graIul roManeSc E mAi SimPlu Te IuBeSc!

Spun ca nu imi pasa, mie imi pasa sa stii .Spun ca plec azi, dar o sa ma intorc intr'o zi. Spun ca nu mi'e dor, sincer mi'e dor.Spun ca sunt ok, cand de fapt nu mi'e usor.

NU ma las invinsa de rau,dar nici cuprinsa de bine.nici eu nu ma mai recunosc dar candva voi fi surprinsa de mine

Biblia ne indeamna sa ne iertam dusmanii, nu si prietenii.oh go on

Experienta e numele pe care toti il dam greselilor din trecut

Nu vreau sa traiesc. Vreau sa iubesc in primul rand, si sa traiesc accidental

Viata e arta de a desena fara radiera

Pentru ca am iubit viata, nu-mi va parea rau cand voi muri

Cand simti ca viata nu are niciun rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait

Lasa ploaia sa vina,sa treaca,lasa cerul sa cada.Sfintii sa vada ca oamenii plang cateodatahappy

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc, sufera cel ce iubese, cel iubit isi bate joc sad

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta oh go on

De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima. :*

Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc. oh go on

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Dupã primul’ fum viata nu mai pare durã ,E doar o pãrere deci mai trag o turã . big grin

Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte. Scopul ? Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa reflecte ! sad

A fost greu si stii ca am dreptate! Am tinut capul sus si am mers mai departe. Nu ma intereseaza ce crezi despre mine. Înainte sa spui ceva, uite-te la tine !oh go on

Tragem cu dintii de ce ne apartine, nu ne intereseaza de altii – ce fac, unde, si cu cine.

Ba, mai ti minte cand visam si desenam "I love you" pe trotuar? broken heart

O lumanare poate face ce soarele nu ar putea niciodata.sa lumineze\`'`'`'`'`'`'`'` Noaptea!

Aminteste-ti ca marea dragoste si marile realizari presupun mari riscuri.

un copil prea mic intr-o lume prea mare,un copil prea cuminte intr-o lume prea rea, un copil prea dulce intr-o lume prea amara

E o poveste fara nume si fara autor , Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri, te-a învatat sa citesti printre rânduri. Stergi o lacrima, dar nu poti sa stergi amintiri.

E greu când îti repeti în gând: „ Capul sus, trebuie’ sa zâmbesti !". si subconstientul îti dicteaza: „Când plângi, sa nu te mai opresti

Nu ne-am nascut în puf, dar ne bucuram de viata. Putem zâmbii daca vrem, în fiecare dimineata

Fi atent la greseli, încearca sa le corectezi. Lupta pentru tine si o sa te ambitionezi. Treci peste tot ce a fost un hop în viata. Vor urma si altele, tu doar priveste în fata.

Întelege ca trecutul nu mai vine niciodata, numai amintirea mai poate spune : asa a fost odata sad

Totusi mi-e dor de copilarie, mi-e dor de noi. Mi-e dor de zilele-n casa când afara erau ploi. Mi-e dor de tot ce-a durut si acum începe sa ma amuze. Caci amintirile îmi pun zâmbetul pe buze sad happy

Nu ! N’am stiut ! Ca lucrurile bune, sunt bune doar la început sad

Ramâi asa cum esti acolo în lumea ta. Nu vrei sa schimbi nimic, atunci nu mai schimba

Pastrez doua minti într-una. Copilul din mine se tine de sotii-ntr-una. Invincibili împreuna, invizibil dar nu-i pierd urma. Pe el îl pastrez întotdeauna

Si scuze daca sunt mai multe de 2 ori dar eu le pastrez scrise in 3-4 foldere din pc-ul meu, nu imi permite timpul sa stau sa le sortez dar sper sa gasesti tu cateva care sa iti placa. happy Pa, pa

3 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Intodeauna pregatita pentru raul care vine, intodeauna fericita cand treaba merge bine.

atat timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina.sub pasii tai care urca,ele se vor inmulti la nesfarsit!

nu imi place ce spui(pa!)nu uita:asta e replica mea!

prietenia este umbra serii,care se inteteste odata cu apusul soarelui vietii.

hai,invata sa treci peste! viata nu e o poveste! cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot.mi s-a zis ca nu o sa pot.ehh,uite ca pot!

nu te vreau in viata mea! ai avut sansa ta.de ajuns cu bla bla bla!
sper ca ti-au placut!

| SongElena a răspuns:

Uite cele mai tari status:))

http://ymstatus.com/

funda?