| YumiSukinanda a întrebat:

Ziceti-mi 5 plante si 5 animale din padurea de foioase

Răspuns Câştigător
| Ryuuzuka a răspuns:

În aceste păduri trăiesc: lupul, vulpea, căprioara, mistrețul, jderul, veverița, pisica sălbatică, sturzul, mierla, cucul, ciocănitoarea, sticletele.Arborii pădurilor de foioase sunt: salcia, teiul, castanul, aninul, acacia, sicomorul, plopul, magnolia, stejarul, fagul, mesteacănul, alunul, arțarul, frasinul, etc.

3 răspunsuri:
| dedex98 a răspuns:

Plante:macese,anemona sau floarea pastelui,lacrimioara, fragul, frasinul la animale:mistretul, veverita, lupul