| alecsasweet a întrebat:

Ziceti-mi si mie ce pot sa fac [activitati] cand stau in casa [am rubeola] si ma plictisesc groaznic.

5 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Sau fa muzica
incearca fl studio 10

| 7Mary7 a răspuns:

Uita-te la un film sau un serial, citeste o carte, uita-te la tv, dormi, citeste reviste, deseneaza, reamenajeaza-ti camera, asculta muzica, danseaza, etc.

| Marmun a răspuns:

Asta vreau sa descopar si eu in timp ce ma mananca spatele de imi vine sa ma tavalesc in stelute ninja.cu toate astea reusesc sa ma uit la maxim doua filme... daca as putea sa dorm o saptamana, ce bine ar fi. incearca sa desenezi

| MonsterBunny a răspuns:

Poti sa stai la TV sau la Pc si sa te uiti la un film. Iti dau eu cateva idei:Coraline, Orphan, Strania poveste a lui Benjamin Boots si mai gasesti tu. Poti sta la tine in camera si sa-ti probezi toate hainele sau poti sa asculti muzica tare si sa dansezi. Poti face origami(gasesti pe net cum se face). Apuca-te si scrie o poveste sau mai stiu eu ce. Si eu stau acasa saptamanile astea da nu de la rubeola :-)