| anonim_4396 a întrebat:

A mai primit cineva asta?
http://imgur.com/eHBudqb

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Da,Niko,eu primesc zi de zi mesajul acesta. Taie punctele de suspensie si pune virgule sau alte semne in locul lor. Poti sa folosesti si asta in locul acestor puncte _______. Eu asa fac.
Bafta!

9 răspunsuri:
| LaughingKarima a răspuns:

Si eu am primit din asta dar era mai demult, nu stiu daca chiar asa imi zicea si mie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, pentru ca robotelul TPU n-a fost la scoala, a facut numai gradinita, asa ca n-avea cine sa il invete ca punctele de suspensie sunt semne de punctuatie si ca au si ele un rol.

| Kenya a răspuns:

Nu laughing
Dar e amuzant

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Da. Oricum prea multe puncte de suspensie, teoretic, nu ar trebui sa existe din cauza ca apoi nu va mai exista un discurs coerent. Nu este o problema, nu inteleg de ce ti se pare atat de ciudat.

| nlko a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

Nu mi se pare ciudat. Eram doar curioasa.

| anonim_4396 explică (pentru FeliciaCorinaA):

Chestia e ca punctele de suspensie se pun cate trei o data (asa e regula) si nu mi se pare normal sa-mi corecteze robotul TPU si sa ramana numai unul singur fara nici un motiv ( numai din cauza ca persoana care l-a programat are alergie la ele).

| nlko a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine,dar eu sunt cam obsedata de punctele de suspensie.
Are migrena...happy

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca pui doar o singura data puncte de suspensie robotelul TPU nu iti corecteaza nimic. Daca aproape fiecare fraza a ta se termina cu... atunci nici nu are un aspect viziv placut asa ca trebuie sa corectezi. Asta e ideea!

| anonim_4396 explică (pentru FeliciaCorinaA):

Incearca sa scrii un raspuns scurt cu puncte de suspensie, sa te vad. Ma gandesc ca stiu mai bine decat robotul TPU daca e cazul sa pun puncte-puncte sau nu (el de multe ori nici cratima nu stie unde trebuie si unde nu).