| SimonPacifi200 a întrebat:

Acest cont a fost suspendat pe un termen nedefinit, de ce? Se mai poate debloca?

1 răspuns:
| popM188 a răspuns:

Membrii TPU care, în ciuda avertismentului primit, continuă să folosească un limbaj injurios/ obscen sau să nu respecte regulile site-ului vor fi trecuţi pe statutul "Suspendat". Timp de o lună sau trei, în funcţie de decizia adminului, ei:
- vor putea posta maxim 5 răspunsuri pe zi, iar acestea vor fi moderate;
- nu vor putea posta nici o întrebare pe perioada suspendării;
- răspunsurile lor vor fi marcate special în lista de răspunsuri;
- profilele lor de utilizator vor fi marcate cu utilizator suspendat.
La expirarea perioadei de suspendare utilizatorii vor fi trecuţi la cerere pe statutul "activ", cu excepţia acelor utilizatori care au continuat să profereze injurii în răspunsurile lor pe perioada suspendării. Conturile utilizatorilor care vor continua să folosească un limbaj injurios sau obscen dupa ce suspendarea a fost revocată vor fi eliminate. De asemenea, utilizatorii care, după revocarea suspendării, încalcă politica site-ului în orice fel vor fi eliminaţi de pe site.