| andreiutza_4385 a întrebat:

Cum dau funde pe TPU? eu nu stiu cine vrea sa ma ajute? plss va rog

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Cand primesti raspuns la o intrebare, langa raspunsul primit apare optiunea DECLARA RASPUNSUL CASTIGATOR big grin

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Citeste Intrebarile frecvente http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente si vei intelege si acest lucru, si multe altele! Succes!

| Biby a răspuns:

Buna.
Fundita este ca o rasplata pe care o daruiesti celui care te-a ajutat.Este un fel de "multumesc" pentru persoana care a raspuns folositor la intrebare.

Toata lumea se zbate sa le primeasca,deoarece cu cat mai mlte fundite ai,este cat mai aproape de a devenii Expert Tpu.

Dar mai exista si oameni folositori pe site,care nu raspund doar pentru a primi fundita,si pentru ca vor sa ajute.O fundita este egala cu 100 de puncte.
Fundita se da cand se considera ca sunt destule raspunsuri.In fata fiecarui raspuns este o medalie gri si daca dai click pe ea se face portocalie.Scrie nr. 1 pe ea.Dupa ce ai dat clock pe ea scrie:"Esti sigur ca vrei sa declari acest raspuns fiind raspuns castigator?" dai ok,si ai dat funda.
Sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile mele.
Bye-bye!
Biby

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna! in dreptul raspunsurilor pe care le primesti arata o fundita mai „transparenta"happy si daca dai click pe ea, te intreaba daca esti sigur ca vrei sa alegi raspunsul castigator, dai ok si gata^_^pa

Răspuns utilizator avertizat
| stefanutza27 a răspuns:

Dai click la intrebarile mele, alegi intrebarile si vezi ca trebuie sa fie la sfarsitul lor un fel de fundita. Dai click pe ea si te intreaba daca esti sigur ca acela este raspunsul castigator. Dai da si gata!
Mult succes!

| andreiutza_4385 explică:

Multumesc o sa va dau la toti funde