| anonim_4396 a întrebat:

Aţi observat că nu se prea evaluează întrebările şi răspunsurile?

10 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Te inseli. In fiecare zi se evalueaza mai bine de 1.200 de intrebari.

Alexandra - TPU

| aliceinchains a răspuns (pentru TPU.ro):

Și n-a scăzut numărul de voturi date pentru răspunsuri de când cu noul design al site-ului?

| anonim_4396 explică (pentru aliceinchains):

Nu are contor si pentru aia la automat. Are memorie limitata. rolling on the floor

| ahlrh a răspuns (pentru TPU.ro):

Se evaluează întrebările postate în ultimele 24h sau cele 1685268 întrebări?
Pentru că este o diferenţă. Nu mă interesează aşa de mult subiectul acesta însă de când a apărut butonul "Evaluează" la răspunsuri, parcă îmi stau în loc "voturile" primite. Nu dau vina pe designe, poate userii nu mai sunt interesaţi să voteze, nu mai sunt încurajaţi şi acum, dacă nu aş oferi un conţinut "folositor" sau "inteligent" există celelalte evaluări: "Nefolositor & Eronat". În fine, am vorbit la adresa mea pentru că sunt singurul exemplu la care mă pot gândi.

| TPU.ro a răspuns (pentru aliceinchains):

Cifrele se mentin cam la acelasi nivel. Oricum, nici inainte votarea nu era una dintre principalele activitati ale utilizatorilor.

Alexandra - TPU

| TPU.ro a răspuns (pentru ahlrh):

Se evalueaza si intrebari din ultimele 24 de ore, dar si mai vechi, in functie de postarile la care utilizatorii aleg sa raspunda. Cat despre voturi, cei care isi doresc sa voteze o fac indiferent de pozitia in care se afla butoanele respective.

Alexandra - TPU

| aliceinchains a răspuns:

Dacă au ascuns voturile, e normal. Și e nașpa, mie nici acum nu-mi place design-ul ăsta nou, era mult mai fain cel vechi, dar asta-i.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si nu e mai bine asa?

| kiddo3mâncaţiaş a răspuns:

Nu se prea mai evalueaza deorece majoritatea se concentreaza pe intrebarea si pe raspunsul dat, si uita sa evaleuze. Poate ca este si din cauza faptului este foarte mic scris " ce nota dai intrebarii" sau "evalueaa raspunsul". Este scris cam mic.happy fundita?happy

| kiddo3mâncaţiaş a răspuns:

Eu una as prefera mai mult ca oamenii sa evalueze. Unii membrii poate sunt noi si lor le foloseste sa fie evaluati. ca pe viitor, sa stie sa nu dea raspunsuri rautacioase, interbari ara raspuns sau chiar intrebari exagerate.Astfel, pot deveni din ce in ce mai mult ultilizatori de top. happy Nu cred ca este mai bine asa.Dar din pacate unii uita sa evalueze.happy