| tuGatita a întrebat:

Bai cand naiba a sa va invatati sa puneti intrebarile la categoria care trebuie? cica "scuze de categorie dar e cea mai cautata...bla bla" cum sa nu fie cautata daca toti posteaza acolo tot felul de intrebari? eu m-am saturat ca atunci cand dau la Dragoste si Sex sa vad intrebari legate de nu stiu ce jocuri stupide, defecte la pc, probleme cu telefoanele, alti copii idioti vor rezumate, explicatii la nu stiu ce carti, cauta melodii etc. ce treaba au toate astea cu dragostea si sexul? postati naibii la categoria corespunzatoare ca vi se va raspunde nu va temeti. aici nu ma refer la toti, ci la marea majoritate. si daca s-ar putea sa va abtineti din a pune intrebari de genu: "cine ghiceste ce mancare imi place are funda" (asta am vazut-o azi dar sunt multe cam la fel). pentru asta sunt atatea categorii. daca ar fi fost numai una mai ziceam si eu, dar asa...copii disperati. care e de acord cu mine? si daca se poate, ziceti-mi ce se poate faca in privinta acestei probleme, cum poate fi rezolvata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți face nimic în privința acestei probleme. Doar adminii pot face ceva, dar nu le pasă. Ei vor doar trafic pe site. Și nici cu ăsta nu prea se descurcă în ultima vreme.
Și eu îmi răcesc gura de pomană cu acele specimene care postează intenționat pe la ce categorie vor sau consideră că e mai accesată(cică). Ei nu sunt în stare să realizeze că dacă o categorie e mai accesată decât altele, asta nu înseamnă că e accesată tot de acele persoane care frecventează doar o anumită categorie. Dacă eu mă pricep să răspund pe la Tehnologie și pe acolo postez cel mai des, ce să caut la Adolescenți sau D&S, niște categorii care nu mă interesează deloc? Și nu doar eu, ci mulți alți utilizatori care se pricep și vor să ajute într-un anumit domeniu, dar nu prea găsesc la ce întrebări să răspundă, pentru că majoritatea acestora apare pe la alte categorii pe care nu le frecventăm. Asta scoate în evidență un lucru: cei mai mulți utilizatori ai acestui site nu depășesc 14 ani! Și nu e vorba doar de vârstă, că sunt și excepții. Problema e că cei mai mulți sunt cam retardați la vârsta pe care o au. Adică pune cineva o întrebare despre PC, că are probleme, că se stinge după 15 minute, dar la categoria Adolescenți, în loc de Tehnologie. Evident, întrebarea poate să rămână fără răspuns sau poate să primească niște răspunsuri mediocre și nefolositoare. La fel și cu problemele despre sănătate. Există categoria Sănătate, dar unii postează pe la Adolescenți, Conversații, chiar și T/A, D&S. Ca să nu mai zic că la categoria Comics se duc toate deșeurile TPU-ului. Vezi acolo întrebări de tot felul, multe dintre ele nici nu sunt întrebări. Eu știam că dl Cătălin "Tendință" a creat categoria pentru desenele utilizatorilor talentați. A fost amabil și le-a dedicat o categorie, cu speranța că acele comic-uri vor avea legătură cu TPU...dar de unde! Acum acea categorie e un fel de ghenă a TPU-ului.

9 răspunsuri:
| Tudor1212 a răspuns:

Da...de acord...prea trist!

| CarMen_6610 a răspuns:

Ai dreptate, dar degeaba "poti tipa ca nu te aude nimeni"... nu le pasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitați și o dovadă, de ieri, la o întrebare pusă la Adolescenți, în loc de Filme&Seriale:
http://www.tpu.ro/......ul-scolii/
Recunosc că am fost și eu acid la sfârșit și ar fi fost mai înțelept să ignor acea creatură neînțeleasă, dar n-are decât să încerce cineva să mă suspende din cauza ăleia. Mai degrabă s-o suspende pe ea.

| HaruhiFujioka a răspuns:

Si eu vreau sa stiu asta. Mah astia de la comics care vreti bancuri, postati mah intrebarea la T/A nu la comics!

| Bab a răspuns:

De acord

| AnotherSimplePerson a răspuns:

Nu am mai intrat de mult pe TPU, dar inainte intram des.Pana m-am "certat " cu o fetita careia i-am spus sa nu mai posteze intrebari gen"ce culoare iese daca combin rosu cu albastru " si era la turism straight facestraight facestraight face si i-am lasat un raspuns " ce legatura are cu turismul?" am lasat-o in pace. dupa un timp [10-20] min,alta intrebare,la fel de fara sens cu turismul,bagata la turism si culmea! tot de ea. i-am lasat si acolo un mesaj. a doua zi cand am intrat,fetita ce facuse? la fiecare raspuns care l-a gasit de-al meu imi dadea voturi cu "nefolositor " si "stupid", la intrebari care chiar ma chinuisem sa raspund bine si s-a si gasit sa comenteze la absolut toate intrebarile mele cu raspunsuri fara rost. unul din raspunsuri era " doamne ce intrebari mai pui ".eu contul meu de pe TPU i l-am dat si unei prietene, care nu se pricepe cu de-ale calculatorului si nu a stiut sa isi faca cont iar eu nu aveam timp.a pus si ea cateva intrebari.ea e mai mica.are 13 ani. dar ma rog oh go on si motivul in definitiv a fost ca fetita aceea de cand m-am luat de ea, la fiecare intrebare, raspundea cu "chef de misto" si imi mai trimitea si mesaje pe privat. de ce? pentru ca am corectat-o la 2 intrebari. asa ca m-am decis sa nu ma mai bag atunci cand un copilas din asta nu are ce face doar sa enerveze pe altii.
Numai bine >big grin

| LitlleBunny a răspuns:

Daca am face o statistica cu varsta utilizatorilor TPU nu ced ca 60% dintre acestia depasesc 14 ani.Deci,pretentii nu putem avea, sa ne legam de ei nu are rost, dar e bine ca intreaba deoarece raspunsurile noastre i-ar putea ajuta sau macar face sa se mai gandeasca...
PStongueroblema nu poate fi rezolvata multi dintre ei nici nu o fac cu intentie rea iar comentand ii intarati mai tare.

| Stefi1 a răspuns:

Sunt de acord cu tine dar degeaba ai scris ca nu o sa te asculte nimeni. Majoritatea nu asculta deloc cred ca asta e site-ul lor si fac ce vor...Si daca le zici ceva dupa aceea te injura...

| bunny_9958 a răspuns:

Am vazut si eu azi o intrebare in genu` "cine ghiceste ce culoare imi place are funda"erau peste 30 de raspunsurisurprise.recunosc ca odata am scris si eu scuzati categoria deoarece pe un alt cont mai vechi de al meu un "destept s-a trezit sa imi zica "ce caut eu cu intrebarea mea la muzica"si eu intrebasem cum se numeste melodia cutare.dar ma rogoh go on.nu poate fi rezolvata problema pentru ca pe admini ii doare undeva. daca site-ul e supraincarcat nu le mai pasa.nici nu-ti mai spun ca m-am saturat de o saptamana "TPU are probleme tehnice.va rugam reveniti"si ma apuca dracii mai ales ca am atatea raspunsuri castigatoare si nu pot da funda pentru ca are site-ul probleme.dar stii bine ca macar copii astia de 14 ani mai sunt in stare sa intrebe daca ii preocupa ceva.inainte stateam mult pe TPU nu din plictiseala chiar aveam treaba insa erau atatea intrebari care meritau raspunsul si la care eu stiam raspunsul incat pierdeam notiunea timpului.acum numai intrebari stupide.nu ai cui raspunde.si se mai trezeste unu` care in loc sa posteze o intrebare scrie "hey" "neata"sau "cine rasp primul` are fundita". parca se mananca funditele astea la cum reactioneaza toti cand vad cuvantu` funditalaughingoricum nu poti face altceva decat sa te inarmezi cu muuulta rabdare.hee hee