| OliClaudiu a întrebat:

Buna am si eu o intrebare de ce nu mi sa salveaza contul si cu parola in Mozilla Firefox la inceput cand intru pe TPU si trebuie sa le scriu de fiecare data? thinking

9 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Aceasta situatie se petrece datorita faptului ca ai up IP dinamic.

Alexandra - TPU

| OliClaudiu explică (pentru TPU.ro):

Si ce pot face ca sa salvez parola cu contul in Mozilla Firefox?

| TPU.ro a răspuns (pentru OliClaudiu):

Datorita setarilor noastre care tin de securitate, nu mai poti face acest lucru.

Alexandra - TPU

| OliClaudiu explică (pentru TPU.ro):

Pai daca nu te superi sa imi zici si mie cu ce e mai bine asa sa nu sa salveze in browser parola+contul?

| TPU.ro a răspuns (pentru OliClaudiu):

Fiind vorba de o setare de securitate, menirea ei e sa te scuteasca de furtul datelor tale sau folosirea acestuia de catre o alta persoana.

Alexandra - TPU

| OliClaudiu explică (pentru TPU.ro):

Pai mi sa pare mai bine sa poti sa o salvezi ca nu trebuie sa o introduci de fiecare data mai ales daca iti trimite cineva un keyloggerwinking

| AlinaaAli a răspuns:

Buna, acolo unde introduci mail-ul si parola, uitate dedesubt ca scrie"tine-ma logat 15 zile" bifezi casuta aia si nu o sa mai fie nevoie sa le bagi de fiecare data!

| OliClaudiu explică (pentru AlinaaAli):

Stiu de casuta aia dar eu vreau sa ramana mereu salvat ca fac backup la mozila si vreau sa ramana parola ca exista posibilitatea sa o uit ca am foarte multe conturi pe site-uri cu parole diferite si nu vreau sa stau sa le resetez cand le uit si de asta vreau sa salveze acolowinking

| AlinaaAli a răspuns (pentru OliClaudiu):

De ce nu le salvezi in word? toate conturile ciu paro; a fiecaruia, ascunzi folderul pe undeva si macar sti ca daca uiti o parola, o gasesti sigur acolo!winking