| Ani28 a întrebat:

Am vazut la unele intrebari pe la sfarsit ca cel care intreaba spune ca da funda.Cum adica?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes.

2 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Fundele sunt " Mulțumesc-ul " virtual. Acest " Mulțumesc " ( răspunsul câștigător ), valorează 100 de puncte. Cum se dă?
În dreptul răspunsului pe care îl consideri cel mai bun / folositor din punctul tău de vedere, se află o panglică oranj ( gri ), pe care scrie " 1 ". Dedesubtul panglicii scrie " Declară răspunsul câștigător ". Când vei da click pe acea panglică, îți va apărea următorul mesaj : " Ești sigur că vrei să alegi răspunsul că fiind câștigător? ", iar tu apeși pe " OK ".
Dar, atenție! ai decât 5 zile la dispoziție! Dacă nu o vei acorda în 5 zile, se va da automat, sau vei primi un mail ( în spam ) cu " ani28, selectează răspunsul câștigător la întrebarea ta... ". Da, și mie mi se pare cam enervant.
Alte informații despre site-ul " Toți pentru unu ", găsești aici : http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente
Sper că te-am ajutat. O seară
frumoasă și călduroasă să ai.

Răspuns utilizator avertizat