| mara2000 a întrebat:

sunt noua aici si as vrea sa stiu... ce inseamna fundita, pentru ce o primesti si cum? Dupa ce imi spuneti va acord funditabig grin

Răspuns Câştigător
| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

In primul rand bine ai venit printre noi fundita este un fel de multumesc pentru cel care l-ai ajutat, daca ai ajutat pe cineva de pe TPU la o intrebare si daca pe el chiar l-ai ajutat iti va da fundita.

Sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| Borgir a răspuns:

Funda este data de un user pentru alt user ca o apereciere a raspunsului la o intrebare(este un fel de premiu)!

| QuietAngel a răspuns:

Fundita se da celui mai bun raspuns al unei intrebari happy De exemplu, tu pui o intrebare si vei avea sa zicem in jur de 5-6 raspunsuri, iar fundita se da celui care a raspuns cel mai bine happy Cand vei avea foarte multe fundite vei fi expert TPU big grin

| DamiPapucii a răspuns:

Cand dai un raspuns la o intrebare in stanga raspunsului scrie aceast raspuns este declarat castigator dai acolo si gata.

fundita

| iulia_9095 a răspuns:

Fundita o dai persoanelor care, dupa parerea ta, ti-au raspuns cel mai corect la intrebare... poti sa votezi :folositor/nefolositor/amuzant/inteligent/stupid dand click pe bulinutza de deasupra lor(acestea le gasesti sub raspunsul fiecarei pers.)si in dreapta voturilor ai intr-o casuta semnul vazut, dai cick acolo si asa primeste acel raspuns fundita. sper ca te-am ajutat si bun venit pe site!:*

| Coriine a răspuns:

Pai daca cineva pune o intrebare pe siteul asta (TPU) si o anumita persoana da` un raspuns intrebarii respective.persoana care a pus intrebarea se uita la raspuns si daca ii este de folos atunci da `fundita.Fundita simbolizeaza faptul ca l`ai ajutat pe respectivul cu raspunsul tau.Fundita se da langa raspuns. apare o funda gri pe care scrie "declara raspunsul castigator" si daca raspunsul din dreptul funditei ti-a fost de ajutor atunci apesi pe fundita aia si.GATA. sper ca te-am ajutat

| madalina188w a răspuns:

Deci,funda este un semn de multumire a aceluia care te-a ajutat cel mai bine si care te-a ajutat primul.o primesti ca sa ii arati celui care a raspuns ca ii esti recunosccator. funda se da :
-vezi acolo in dreapta e o funda la fiecare, apasa pe ea la care raspuns vrei! te pup.imi dai fundita? te roggggggggg

| mara2000 explică:

Va multumesc pentru ajutor!happy