| Crasivaea a întrebat:

Buna sunt noua pe TPU si vreau sa va intreb 3 lucruri
Cum poti sa raspunzi la raspunsurile intrebarilor tale?
Si cum poti sa dai funda?
Si ce e aia o funda e cu bani sau ceva?
Va rog cit mai repede raspunsuri

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
La intrebarea numarul 1 :
Cum raspund la o intrebare pe TPU?
Pentru a raspunde unei intrebari puse de un alt membru al TPU este suficient sa dai click pe butonul portocaliu "Raspunde!" din dreptul intrebarii respective. In cazul in care intrebarea respectiva inca nu a primit niciun raspuns, butonul va afisa textul "Raspunde primul!", pe fundal rosu. Daca nu esti logat, ti se va cere sa te loghezi sau sa optezi pentru crearea unui cont pe TPU.ro, iar raspunsul tau va fi atribuit acelui cont. Dupa aceasta, formuleaza raspunsul si da click pe "Raspunde".
La intrebarea numarul 2 :
Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
Sursa : http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#02

Si nu, nu e cu bani, castigi doar puncte pe TPU.

O zi frumoasa!;)

| Crasivaea explică (pentru kar1GaNNN):

Mersi mult doar ca ma refeream sa raspunzi la un raspuns de la o intrebarea de a ta

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Crasivaea):

Pai intai trebuie sa dai un raspuns la intrebarea ta, il publici, iar dupa aia revi la intrebare, si din jos de raspunsul care l-ai publicat mai devreme scrie "Raspunde" si dai acol si scrii ce vrei happy.
Lamurita? laughing

| Crasivaea explică (pentru kar1GaNNN):

De ce rizi sunt noua si pe urma am gasit.rautaciosule

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Crasivaea):

Nu rad laughing

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Atunci când vrei să răspunzi unui user, TREBUIE să apeşi pe "Raspunde" aflat SUB răspunsul dat de userul respectiv, acolo ţi se va deschide o "casetă" ( de dialog ) în care-i scrii mesajul/răspunsul!

În acest mod, userul respectiv va primi o NOTIFICARE şi va ŞTI că i-ai trimis un răspuns.
În caz contrar, el NU ştie că cineva i-a răspuns la mesaj.

"16. Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

Toate cele bune.