| adnyydro a întrebat:

am si eu o intrebare. Am citit in multe intrebari chestii cam ceva de genul : " dau funda" ce inseamna funda sau la ce ajuta si unde vad daca am si eu (chestii din astea).

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda se da raspunsului castigator, este o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat
castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot.
si tu daca dai raspunsuri bune si de calitate, poti fi rasplatit cu o funditahappy
O zi frumoasa sa aihappy

| alexs99 a răspuns:

Funda marcheaza raspunsul castigator la o intrebare si te ajuta sa urci in clasament(ea valoreaza 100 de puncte). Pentru a vedea daca ai funde trebuie sa intri pe profilul tau, apoi sa intri la raspunsuri castigatoare.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Funda este un multumesc virtual, dai funda raspunsului cel mai bun.
Vezi la profil, sub poza, daca ai.
In dreptul fiecarui raspuns primit, se afla o funda gri, dai click pe ea, apoi confirmi.
Gataa.
Imi dai si mie fundita, ca acuma stii, nu?!
Te rog! puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este un fel de "multumesc virtual" mai mult.
Are o valoare de 100 puncte.
Cu cat primesti tot mai multe intr-o zi, cu atat cresti mai tare in Rank.
In dreapta fiecarui raspuns este o funda gri.
Dai click si se face portocalie.
Poti premia un SINGUR raspuns doar.
Te pup!