| Deduleț a întrebat:

Buna TPU as vrea sa intreb ce este in neregula cu intrebrea pe care am pus-o despre un rezumat scurt al Fantanii dintre plopi din Hanul Ancutei.Cand am intrat seara sa vad daca am primit raspunsuri,nu mai era! Si nici nu am primit vreau avertisment, ca nici nu am zis ceva rau, doar am zis ca am nevoie de el in cateva ore maxim pana maine si ca .Cum v-am zis, nu mai era dar raspunsurile tot imi apar la notificari.Intrebarile:1.De ce s-a intamplat asta si de ce n-am fost anuntata? si 2. Puteti totusi sa-mi dati rezumatul foarte pe scurt la Fantana dintre plopi-Hanul Ancutei? Multumesc si

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Neregula este ca ai incalcat Regulamentul TPU, care interzice facerea temelor pe site, putand fi sanctionati atat cel care pune intrebarea cat si cel care raspunde.
Si posteaza intrebarea la categoria potrivita, pe aceasta trebuia s-o postezi la Totul despre TPU.
Pentru a te lamuri cu activitatea pe TPU iti recomand sa citesti raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE.

| AnaMaria101 a răspuns:

Ti s-a intamplat deoarece : "In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului.". Cei de la TPU aparent au fost ingaduitori si nu ti-au sters contul, ci doar intrebarea