| Roxaname a întrebat:

Buna TPU cand o sa-mi apara poza de profil pe TPU?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ai încărcat-o şi ai salvat-o, mâine.

| Roxaname explică (pentru NOname):

Mersi mult happy

| NOname a răspuns (pentru Roxaname):

Cu plăcere. : )

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a putea seta/schimba poza, intri în secţiunea "Editare profil" din grila portocalie ( vezi în stânga ), acolo ai "Selecteaza imagine profil", dai click pe "Răsfoire" şi cauţi în Pc poza dorită de tine, o selectezi şi dai Ok.

"Poza ta va aparea peste tot pe site abia dupa ce va fi aprobata de un admin, in 24 de ore."

Dacă au trecut mai mult de 24 de ore lucrătoare ( deci, NU în week-end ), atunci e posibil ca poza dorită de tine să NU fie adecvată şi să fi fost respinsă de Admini.

"22. Mi-am modificat avatarul. De ce nu imi apare?
Fotografia ta de profil nu va aparea automat peste tot pe site. Are intai nevoie de aprobarea unui admin, iar daca nu are un caracter obscen sau indecent va fi aprobata in decursul unei zile de la incarcare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#22

Sau, e posibil să fie vorba de o eroare de server...

Eventual, poţi trimite un mesaj la Admini din secţiunea "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, ori de la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

| ClaudiuGabitzu a răspuns:

Dupa 24 de ore