| 2B a întrebat:

Cum pot sa trimit o cerere de prietenie unui prieten stindui doar numele! (FUNDA)

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Il cauti cu username-ul la ''useri'', vezi link-ul:
http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/
,intri pe profilul lui si dai click pe casuta ''adauga prieten'' de sub poza de profil.
O seara buna.

| 2B explică (pentru alexs99):

Mulumesc mutl

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai click pe numele ( ID-ul ) persoanei respective, vei fi redirecţionată pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( pe care dai click ).

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi solociţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune.

| 2B explică (pentru bursuc001):

Iarta-ma bursuc dar faza aia o stiam nu stiam cealalta faza! Scz sper sa intelegi

| bursuc001 a răspuns (pentru 2B):

Faza "aia", faza "cealaltă"...

Dacă NU şti pagina de profil a userului respectiv, e mai simplu să cauţi pe Google ( tastezi numele/ID-ul : x profil TPU şi dai căutare ) sau tastezi ID-ul de user în rubrica "Caută întrebări sau răspunsuri:"...

În "Clasamentul General" nu ai decât vreo 4061 de pagini =))

http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/4061/

Cred că, pe asta NU o ştiai :(

Oricum, o seară faină să ai.

| 2B explică (pentru bursuc001):

Da multumesc! O seara frumoasa si tie!

| bursuc001 a răspuns (pentru 2B):

Cu plăcere!

Mersi şi euwinking

| TequilaG a răspuns:

Intri pe profilul acelui prieten, si sub poza de profil este optiunea " Adauga la prieteni ". Succes!