| anonim_4396 a întrebat:

Uni dintre cei care au cont pe TPU folosesc contul pentru a comunica cu atii nu sa puna intrebari.Si totusi nu li se intampla nimic dar totusi in regulament scrie sa scriem doar intrebari.De ce?

4 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Şi eu am vazut mulţi, care în loc să ajute, fac chat, sau răspund la întrebare, cu toate că răspunsul lor este pe lângă subiectul întrebării.

| hideaway a răspuns:

Fiecare dă ce notă crede el că merită acel răspuns. Da, nu mă împac cu ideea. Parcă era un site de ajutor, nu chat.

| hideaway a răspuns:

Fie cum zici tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce dracu e "uni"? o categorie aparte la fel ca ostrogoti, sasi, secui. Poti posta orice pe TPU, de la link-uri care nu ofera niciun mesaj, pana la postari irelevante.In regulament scrie ca poti raspunde evaziv sau fara a da un raspuns concret, pentru ca cel care se screme sa puna o intrebare, sa mai revina si altadata.
Ce pedeapsa ai adopta pentru cei care sunt in afara regulamentului, poate doar sa-i faci experti, in schimb alta pedeapsa mai aspra nu cred ca exista.