| Konata a întrebat:

Bunaseara TPU! Daca la o intrebare de pe TPU preiau un alt raspuns de la alta intrebare tot de pe TPU din acelasi subiect administartorii site-ului ar putea sa nu tina cont de raspunsuri? E mai bine ca la o intrebare TPU sa dai direct linkul de la o alta intrebare in loc sa copii eu raspunsul?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, e mai bine să dai link-ul sau un răspuns propriu, original, decât să copiezi răspunsurile altora, cum fac până şi unii experţi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dai sursa copierii, asta cere regulamentul.
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

Adminele sunt prea ocupate ca sa isi dea seama de unde ai copiat un raspuns. Frumos ar fi sa dai un link, sub acel raspuns copiat. De fapt, regulile site-ului spun ca trebuie sa precizezi mereu sursa, asa e frumos(de fapt legalhappy ).

| Miza a răspuns:

Bună!
Dacă e să fim sincerim toţi am făcut asta măcar o singură dată. Dar totuşi răspunsurile trebuie să fie originale, dacă mai pui şi linkul' clar te dai de gol. Adminii n'au nici o legătură cu asta. Dacă eventual dau de aşa ceva, maxima care ţi se va da, va fi închiderea contului pentru o scurtă perioadă, sau chiar de tot. Da' sincer nu cred în aşa ceva, da' na. nu se ştie niciodată, ai grijă. Totuşi spun eu, ar fi mai bine să fi originală. Nimeni nu zice că n'ai voie să te 'inspiri' dar totuşi, pînă la un punct.

Seară faină!:*

| CamiiBăă a răspuns:

Banui ca administratorii site-ului tin cont de raspunsuri.Raspunsul de la o intrebare trebuie sa fie original.Si da, e mai bine sa dai direct linkul decat sa copii tu raspunsulwinking.

| zoeZoe a răspuns:

Tu trebuie sa dai raspuns original. Daca e un link e ok. Daca e o formulare a cuiva nu ai voie sa-i copiezi raspunsul pe care l-a compus el. Poate sa-ti stearga contul adminii.