| Irenee a întrebat:

Cand voi trece de statutul de membru junior de TPU si cum? Funda.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! trebuie sa ai 10 zile de la deschiderea contului, si sa ai 100 de raspunsuri(de calitate) apoi adminii acestui site, vor avea grija sa iti schimbe statutul din junior in senior.
O zi frumoasa sa aihappy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te despart două lucruri: 100 de răspunsuri aprobate și postate cât și minim 10 zile de activare a contului pentru a fi senior.
Mult succes!
Pa, pa.

| CautNume a răspuns:

Cand ai minim 10 zile pe site si minim 100 de raspunsuri.
http://www.tpu.ro/blog/?p=2183

| Lightning1997 a răspuns:

Cand vei avea minim 100 de raspunsuri si minim 10 zile de cand ti-ai facut contul pe TPU, atunci vei deveni senior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 10 zile de logare si minim 100 de raspunsuri.Mult succes.

| DevilBot07 a răspuns:

Buna!
Un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat.Atunci cand indeplinesti aceste conditii :
- poti sa postezi pe chat

- poti sa votezi si sa raportezi

- poti trimiti mesaje private

Un numar de X membri seniori (alesi prin tragere la sorti) vor putea decide daca un membru junior merita sa se bucure de statutul de senior (in cazul in care n-are 100 de intrebari sau 10 zile vechime).

Sursa: http://www.tpu.ro/blog/?p=2183

Sper ca te-am ajutat!