| ZambetulNebuniei a întrebat:

Care e problema voastra?
Cineva mi-a raportat o intrebare (am mai multe intrebari raportate, dar oricum...) absolut nevinovata, postata la categoria corecta.
Am intrebat unde pot vedea si eu Fullmetal Alchemist. Cineva mi-a raspuns am dat si funda. Intrebarea era la categoria Timp Liber (timpul meu liber).

Admini astia, inainte sa stearga o intrebare o citesc? Macar asa superficial daca s-ar uita peste ea.

Ma astept si intrebarea asta sa fie stearsa.

Voua vi s-a intmplat sa va fie sterse intrebair pe nederept?

11 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Da, adminii chiar citesc inainte sa stearga. Intrebarea ta a fost eliminata de pe site pentru ca incalca regulile noastre legate de pirateria online.

Alexandra - TPU

| ZambetulNebuniei explică (pentru TPU.ro):

Ok...
Multumesc, pentru raspuns!

O alta intrebare (sa nu mor prost):
Am mai pus o "intrebare" acum 3-4 luni (cu aproximare, poate si mai curand): in care imi exprimam "frustrare" fata de provider-ul de internet si televiziune UPC. In acea "intrebare" i-am sfatuit pe cei care doresc sa-si faca abonament la UPC sa nu o faca.
De ce a fost si acea "intrebare" stearsa? (presupunand ca imi pot exprima dezacordul fata de o anumita companie, in baza libertati de exprimare a opiniei)

P.S. Sper sa nu deranjeze intrebarea!

| TPU.ro a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Postarea ta nu era o intrebare, era doar o refulare pe site.
Daca mai ai nelamuriri legate de postarile care ti-au fost sterse, pot sa folosesti functia de reanalizare a acestora si vei primi explicatii mai detaliate de la colega mea Cristina.

Alexandra - TPU

evenso
| evenso a răspuns:

Probabil a fost sters din cauza ca a incalcat regula site-lui:

"- postarea de linkuri de de pe diferite site-uri care promoveaza sau incurajeaza pirateria"

Citeste cu atentie ce este interzis pe TPU:

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#41

evenso
| evenso a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa intrebi direct pe admini, le poti scrie la Contact http://www.tpu.ro/contact

| GizazCraist a răspuns:

Pai tehnic vorbind tu ai intrebat unde poti vedea FMA pe gratis iar ala care ti-a raspuns ti-a dat un site pirat

| ZambetulNebuniei explică (pentru GizazCraist):

Si unde e problema (lasnad la o parte ce e evident)?

| GizazCraist a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Stiu si eu poate pentru ca e piraterie?

| ZambetulNebuniei explică (pentru GizazCraist):

Am zis: "lasand la o parte ce e evident"
Ok si de ce deranjeaza pe cineva ca eu vreau sa ma uit la FMA?
Nu ei au de pierdut.

Oricum, sa zicem ca intrebarea asta mi-a fost stearsa din cauza pirateriei, dar mi s-au mai sters si alte inrebari acum ceva vreme si nu incalcaul regulile sau legea.

| GizazCraist a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Acum si eu am patit asa la mai multe intrebare in care vorbeam de torr, ent si a fost luat drept piraterie
Nu sunt 100% sigur ca intrebarile si raspunsurile raportate sunt verificate de un ochi uman

| Izzibizzi a răspuns:

Da mi s-a intamplat chiar zilele trecute. Mi s-au sters 2 intrebari. Erau la categoria "Educatie" iar intrebarile aveau legatura cu limba latina, aveam nevoie de citate despre prietenie, cu autor si traducere in limba romana. Pentru ca nu gasisem pe alte siteuri si ma gandeam ca poate stie cineva.Am avut si raspunsuri dar nu mai puteam sa le vad. trist straight face