| nnc0910 a întrebat:

Care'i treaba cu "funda"?. imi poate spune cinevabatting eyelashes.

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Funda semnifica un " multumesc" fata de persoana care iti raspune. Tu trebuie sa fi multumita de raspunsul acelei persoane, iar daca pe tine chiar te ajuta cu ceva raspunsul, sau nu stiu iti place, gandesti la fel ca ea. ii multumesti printr-o funda care o gasesti in dreapta raspunsurilor. ea este gri.

4 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Funda este un fel de "Mulţumesc" virtual. Ea apare în dreptul fiecarui răspuns sub forma unei panglici/cocarde gri iar când pui mouse-ul pe ea se face portocalie şi sub ea scrie " Declară răspunsul cadtigator" sau ceva de genul.
Mai multe: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Maysa a răspuns:

Servus!
Toți cei care au răspuns la întrebarea ta au lăsat la o parte, chiar și pentru câteva momente, interesele și grijile proprii pentru a-ți oferi un sfat, o soluție, o vorbă bună sau măcar pentru a-ți lumina chipul cu un zâmbet. A alege un răspuns câștigător înseamnă a-ți arăta recunoștința față de cel care consideri că te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte și, în același timp, va putea să se bucure de faptul că a reușit să te ajute cel mai mult. A alege un răspuns câștigător poate fi felul tău de a mulțumi pentru ajutorul primit happy
Pentru a dărui funde, faci clic pe panglica gri din dreapta răspunsului care ți-a fost cel mai de folos, și dai OK întrebării care o să-ți apară pe ecran

| dyanakitty a răspuns:

Pai tu pui o intrebare iar eu iti raspun corect si tu imi dai funda pentru ca te-a ajutat ce ti-am zis eu :d

| dyanakitty a răspuns:

O pui atunci cand cineva te-a ajutat cu adevarat