| nobody_6578 a întrebat:

Ce este aceea o "Funda, Fundita" cum vreti voi sa-i spuneti ca am mai vazut pe blog si nu stiu ce e aia?:d

Răspuns Câştigător
| Y2k a răspuns:

Funda reprezinta raspunsul tau la o intrebare daca este corecta big grin

17 răspunsuri:
| WyvernSky a răspuns:

Buna! Am uitat, si bun venit in comunitatea noastra TPU!
Sa-ti explic ce e aceea o funda. Sa zicem asa, tu pui o intrebare, si cand primesti mai multe raspunsuri [ nu neaparat],
poti da o funda cui vrei, dar tinand seama la cel care te-a ajutat intr-adevar cel mai mult. Funda se gaseste in partea dreapta la fiecare raspuns si valoreaza 100 de puncte. Dar sa zicem asa, tu raspunzi la niste intrebari, si poate ca un utilizator, ti-a dat o funda. Ce se intampla? O sa-ti apara pe profilul tau [ ca sa accesezi profilul tau - vizualizare profil ], o funda. Pe timp o sa mai castigi una, cate una si tot asa.
Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| VladConstantin20 a răspuns:

Funda =Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

| spxinsane a răspuns:

Funda se dă pentru cel mai bun/folositor răspuns la o întrebare. (se dă de userul care a pus întrebarea)

| MeoKidu a răspuns:

Hi!
Cu acea "Fundiţă" poţi premia răspunsul căre te-a ajutat mai mult.
Bye!

| 1Q a răspuns:

Funda>fundita este acea ce capati de al cineva caruia i-ai dat un raspuns pus la o intrebare pusa de el, de exemplu eu ti-am raspuns tie la intrebarea ta si daca raspunsul ti s epare bun poti sa-mi dai funda(funda o dai dand click pe,, alege raspunsul castigator,, este in dreptul fiecarui raspuns primit) sper ca ti-am fost de ajutor.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Buna si bun venit pe TPU!
Ai pus o intrebare? Foarte bine, ceilalti au posibilitatea sa iti raspunda. Apoi tu alegi care este raspunsul care ti se pare cel mai folositor si care te-a ajutat cel mai mult. Fundita este medalia aceea gri din dreapta unui raspuns. Cand dai click pe ea se face portocalie. Dupa ce ai ales raspunsul castigator, optiunea e ireversibila.
1 fundita= 100 puncte
1 raspuns=50 puncte
1 vot folositor/inteligent= 1 punct.
Se acorda puncte si pentru faptul ca ai fost primul, al doilea, al treilea, al patrulea sau al cincilea care a raspuns la intebare.
Succes!

| YeyethisShitLookLikeAToupee a răspuns:

Este acea pamblica pe care o primesti atunci cand un raspuns este castigator

| Cσσкiє a răspuns:

Fundiţa este un fel de "premiu",pentru utilizatorul care a ajutat cel mai mult la o întrebare,care a dat cel mai bun răspuns. Fundiţele sunt folositoare deoarece, cu cât ai mai multe, ai şanse mai mari de a deveni Expert TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Premiul de rang inferior pentru un raspuns mai mult sau mai putin inteligent si de obicei pe linga subiect.
Premiul de rang superior este cravata, dar este ceva atit de greu de obtinut, incit nimeni n-a primit inca o cravata TPU big grin

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Cu cat ai mai multe funde dar si voturi poti deveni expert pe site. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Ropidox a răspuns:

Atunci cand cineva raspunde corect la o intrebare pusa de un alt utilizator al TPU poate primi o funda de la cel care a pus intrebarea! Cu cat ai mai multe funde obtii mai multe puncte si cu cat ai mai multe puncte urci mai sus in Rank! Sper ca te-am ajutat suficiet!

| FataDinVecini a răspuns:

Funda/Fundita este chestia care apare langa raspunsuri dupa o vreme.Cel mai corect raspuns din perspectiva celui care a intrebat primeste fundita.Ca sa dai fundita trebuie sa dia click pe ea. Apare in dreptul raspunsurilor.

Răspuns utilizator avertizat
| Biiancax a răspuns:

O funda o primesti cand raspundzi la o intrebare iar perosana care a pus intrebarea considera rasp cel mai folositor.: si tu cu intrebarea asta poti da o fundita big grin

| rihannna a răspuns:

Pai.cand pui o intrebare si vrei un raspuns bun. spui ca oferi funda pentru cel mai bun raspuns.adica selectezi raspunsu care iti place cel mai mult ca fiind raspunsul cahstygator :* si dai click pe funda

| TheLuciStyle96 a răspuns:

Prietene, fundita este atunci cand primesti un raspuns declari raspunsu castigator. De exemplu acum cand ti-am raspuns eu, uitete sub raspuns si o sa vezi o fundita la care scrie declara raspunsul castigator big grin. Poti sa imi dai fundita pentru ca sunt nou si nu stiu ce efect are... Multumesc.